VI. liga ObFZ Kysúc: Výsledky, komentáre a aktuálna tabuľka

Dvadsiatedruhé kolo VI. ligy ObFZ Kysúc prinieslo prekvapenie na úkor veľkého favorita, a tak na čele je opäť TJ Spartak.

Raková – Radoľa 9:1 (2:0)

Súboj tímov z dna tabuľky zvládla Raková excelentne a nasúkala poslednej Radoli 9 gólov. Po polčase však bolo len 2:0. Po zmene strán sa však duel zmenil na exhibíciu a domáci tak zvládli dôležitý zápas.
Góly: 18., 90. Poljak, 23., 52. Tatarčiak, 54.,72., 80. Čačurák, 70. Maľovaník, 82. Zemaník – 62. Poláček. ŽK: Guži (RAKOVÁ). Rozhodoval Chovanec, 90 divákov.
RAKOVÁ: Kajánek – Poništ, Poljak, Roman, Vyšlan (77. Šimanica), Tatarčiak, Guži, Maľovaník (76. Gulčík), Čačurák, Prívara (60. Zemaník), Šimek.
RADOĽA: Rakovan – Dembický, Šuták, Vnuk, Harcek, Poláček, K. Kováč (71. Radolský), E. Kováč, Marčan, Jakubec, Kubaščík.

SkryťVypnúť reklamu

Ochodnica – Turzovka 4:4 (2:0)
V tomto stretnutí rozhodne góly nechýbali. Zápas sa začal lepšie pre domáci celok. Už v 10. minúte zahrával pokutový kop Tvaružek a pokus dostať svoj tím do vedenia využil. O 4 minúty sa k nemu pridal Turčák a bolo 2:0. Po polčase, v 57. minúte skóroval na 3:0 opäť Turčák a o domácom víťazstve už nik nepochyboval.

Avšak, nastala divoká 3-minútovka, v ktorej padli až 3 góly! Dva z nich dal Poláček a znížil na 3:2, no vzápätí zvyšoval Židek a gólový rozdiel bol dva góly. O 4 minúty znížil opäť Poláček a čoskoro sa k nemu pridal Bibora. Stav stretnutia bol razom vyrovnaný 4:4. Hektický záver zápasu tak rozhodol o nečakanej deľbe bodov.
Góly: 10. (11 m) Tvaružek, 14., 57. Turčák, 68. Židek – 65. (11 m), 67., 72., Poláček, 74. Bibora. ŽK: Vavrek, Cabada – Rovňaník, Hejčík. Rozhodoval Nekoranec, 50 divákov.
OCHODNICA: Olejko – Vavrek, Trenčan (75. Holka), Slivka, Tvaružek, Šidlo, Tarana (62. Slivka), Židek, Cabada, Turčák, Piják.
TURZOVKA: Koniar – Horčičák, Rovňaník, Bibora, Roman, Poláček, Zatkuliak, Šulek, Hejčík (19.Pavlík), Steiniger.

Podvysoká – Čadca B 1:1 (0:0)
Čadca B pricestovala na horúcu pôdu Podvysokej. Prvý polčas gól nepadol, a tak sa šlo do kabín zmierlivo za stavu 0:0. Po prestávke začali lepšie domáci a v 54. minúte poslal Podvysokú do vedenia M. Bytčánek. Čadčanom sa však podarilo vyrovnať na 1:1 zásluhou Krištofíka v 69. minúte zápasu. Skóre sa už nezmenilo a Podvysoká s Čadcou sa rozišli remízovo.
Góly: 54. M. Bytčánek – 69. Krištofík. ŽK: F. Bytčánek, M. Bytčánek – Korduliak, Choluj. Rozhodoval Dikoš, 120 divákov.
PODVYSOKÁ: Badžgoň – Perďoch (76. Skukálek), F. Bytčánek, M. Bytčánek, Gembiczki, Slíž (79. Šinal), Steiniger (70. Koniar), Turiak, Kratoš. Klago, D. Bytčánek.
ČADCA B: Kopečný – Korduliak, Čečotka, Kavuliak, Krištofík, Kuric, Polaček (89. Bartok), Podmanický, Laš (82. Vojtek), P. Kopačka (46. Choluj), Lokša.

Vysoká – Nová Bystrica 2:0 (0:0)
Vysokú čakal dobre pripravený súper, gólové suchoty a odolávanie súpera trvali až do 71. minúty, keď sa trafil presne Planeta. Ten istý hráč vsietil aj v 82. minúte a Vysoká sa tak tešila dôležitému víťazstvu. Po zaváhaní Rudinskej tak Vysoká poskočila na prvé miesto.
Góly: 71., 82. Planeta. ŽK: Horňák – Švík, Cabadaj. Rozhodoval Vojtuš, 200 divákov.
VYSOKÁ: Lipovský – Horňák (80. Cipko), Barčák, Kazík, Červenec, Planeta, Nekoranec, Kupšo (68. Janita), L. Kovalík, Putorík, K. Kovalík.
NOVÁ BYSTRICA: Švík – Chovanec, Cabadaj, P. Dubovický, Griga, Drozd, Koleno, Duban, Melišík, Sýkora (68. Držiak), Cáder (90. J. Dubovický).

Korňa – Rudinská 3:0 (1:0)
Rudinská pricestovala do Korne. Na prekvapenie lídra tabuľky udreli domáci, v 14. minúte skóroval za Korňu Hrtús. Do polčasu sa hosťom vyrovnať nepodarilo. V 48. minúte však udrela opäť Korňa, konkrétne kapitán Michalíček. Na radosť domácich sa Korni podarilo udrieť ešte tretíkrát a poslali tak lídra tabuľky domov bez bodu.
Góly: 14. P. Hrtús, 48., 56. Michalíček. ŽK: Roman – Malík. Rozhodoval Brodňan, 100 divákov.
KORŇA: Vranečka (85. J. Hrtús) – Mir. Srniček, Korduliak (42. Baričák), Ligač, Roman, Mich. Srniček (12. Tabaček), Michalíček, P. Hrtús, Plaček, Učník, Kubina.
RUDINSKÁ: Gašinec – Kravec, Malík, Súkeník, Ondrúšek (71. Čupa), Zaťovič, Malík (58. Luciak), Zemánek (58. Urbánek), Švirík, R. Malíček, M. Malíček.

Stará Bystrica – Oščadnica 2:2 (0:1)
Mierne favorizovaní hostia šli do vedenia zásluhou Kučáka v 13. minúte. Tento stav platil až do 75. minúty, keď rozveselil domácich Šadlák. Hostia však dokázali bleskovo odpovedať, zo štandardnej situácie hostí postavil na koňa Gončár. Stará Bystrica sa však zmieriť s týmto výsledkom nechcela a v 86. minúte vyrovnal Poništiak, a tak rozhodol o deľbe bodov.
Góly: 75. Šadlák, 86. Poništiak – 13. Kučák, 78. Gončár. ŽK: Šustek, Budoš, Štrba – Kučák. Rozhodoval Hrtús, 150 divákov.
STARÁ BYSTRICA: Podolák – Poništiak, Šustek, Šadlák, Vaňovec, Hulák, Novotný, Fujak, Budoš, Potočár, Štrba.
OŠČADNICA: P. Gavlák – Jašurek, Králik, Štetina, Fuňák, Graňa, Štens, Belák, Kučák, M. Gavlák, Gončár.

Povina – Nesluša 2:0 (0:0)
Predposledná Nesluša neprišla do Poviny rezignovať. Až do 80. minúty platil bezgólový stav. Bodové ambície Nesluši zobral Frolo a na konci duelu potvrdil výhru domácej Poviny Padych. Povina si tak nenechala siahnuť na body a odchádza z duelu s plným bodovým ziskom.
Góly: 80. Frolo, 90. Padych. Bez kariet. Rozhodoval Klušák, 50 divákov.
POVINA: Pinčiar – Kostelný, Janiš, Skrutek (70. Choavenec), Frolo, Tichý (57. Kopásek), Valiašek (70.Pavela), Minár, Tóth, Padych, Špiriak.
NESLUŠA: Kloták – Židek, Kopásek, Mečiak, T. Janec (86. Rác), Repák, Mar. Lisko, Harcek (62. Mičky), L. Janec, Mir. Lisko, Janáč (74. Kostelný).