VI. liga ObFZ Kysúc: Ochodnica má už trojbodový náskok

Zápas v Podvysokej sa skončil kontumačne v prospech domácich, doterajší líder opäť zaváhal.

Počas leta vyhrali domáci turnaj, teraz idú hráči Ochodnice za postupom.Počas leta vyhrali domáci turnaj, teraz idú hráči Ochodnice za postupom. (Zdroj: RADOSLAV BLAŽEK)

Nesluša – Ochodnica 2:3 (1:1)

Neslušu čakal doma veľmi náročný súper z Ochodnice, ktorý figuruje na čele tabuľky. Domáci sa však v 21. minúte dostali do vedenia zásluhou Harvančíka. Stav vydržal takmer do konca prvého polčasu. Tesne pred prestávkou vyrovnal Tarana na 1:1. Po prestávke nastúpili hostia svižne a už o desať minút Vavrek otočil stav stretnutia na 1:2. Ten istý hráč skóroval v 85. minúte, a tak gól Lukáša Janca v 90. minúte znamenal len korigovanie stavu na 2:3.
Góly: 21. Harvančík, 90. L. Janec – 43. Tarana, 55., 85. Vavrek. ŽK: Šlapka, Janáč, Tichý – Povinec, Gašinec, ČK: 77. po 2.ŽK Gašinec OCHODNICA). Rozhodoval Belko, 50 divákov.
NESLUŠA: Kloták – Lisko (21. Janáč), Kopásek, Mečiak (73. Holeščák), Buček, Tichý, Valjašek, Šlapka, T. Janec, L. Janec, Harvančík.
OCHODNICA: Olejko – Surovčák (70. Holka). Piják, Čečko, Gašinec, Vavrek, Židek, Tarana, Cabada, Turčák (85. Trúchly). Povinec.

SkryťVypnúť reklamu

Olešná – Stará Bystrica 0:5 (0:2)

Olešnej domáci zápas so Starou Bystricou vôbec nevyšiel podľa predstáv. Prehrala vysoko 0:5. V 54. minúte skompletizoval hetrik Budoš a góly pridali aj Mrenka so Šadlákom. Olešná sa tak v tabuľke prepadla na predposlednú priečku.
Góly: 28., 43., 54. Budoš, 53. Mrenka, 78. Šadlák. ŽK: Griga, Vojtek (STARÁ BYSTRICA). Rozhodoval Hrtús, 80 divákov.
OLEŠNÁ: Slíž (46. Badžgoň) – Belko, Mar. Ferenčák, Krištiak, Svitek, Mudrik (46. Grečmal), Chrobák, Grečmal, Janíček, Jantoš, Marc. Ferenčák.
STARÁ BYSTRICA: Podolák – Novotný, Šustek, Griga (73. Vojtek), Šidlo, Fujak, Kulas, Budoš (76. Šadlák), Hulák, Mrenka, Štrba (46. Beliančin).

Korňa – Oščadnica 3:2 (2:1)

Vyrovnaný zápas hrala domáca Korňa s Oščadnicou. Už v 3. minúte domáci udreli, na čom mal zásluhu strelec gólu Kováčik. Hostia dokázali vyrovnať, keď z pokutového kopu nezaváhal Vaštík. Do prestávky sa však skóre ešte jedenkrát menilo. Korňa šla opäť do vedenia, tentokrát zásluhou Hrtúsa. Oščadnica sa však s výsledkom zmieriť nechcela, v 79. minúte sa jej opäť podarilo vyrovnať stav stretnutia. Domáci však ukázali bojovnosť a v 83. minúte kapitán domáceho celku Michalíček rozhodol o trojbodovom zisku pre domácich.
Góly: 3. Kováčik, 44. Hrtús, 83. Michalíček – 36. Vaštík, 89. M. Gavlák. ŽK: Dička, Baričák – Vaštík. Kučák, Gončár. Rozhodoval Halfar, 100 divákov.
KORŇA: Dička – Tabaček (46. Staník), Baričák, Furdan, Mich. Srníček (87. Baričák), Michalíček, Hrtús, Veselka, Zborovančík, Učník, Kováčik.
OŠČADNICA: P. Gavlák – Jašurek, Vaštík, Lušňák, Graňa, Kvašňovský (85. Gera), Belák (70. Bros), Franček, Kučák (77. Kašaj), M. Gavlák, Gončár.

Radôstka – Raková 1:3 (1:0)

Rakovania prišli do Radôstky s vysokými ambíciami. Avšak zápas pre nich nezačal práve najlepšie. V 22. minúte Strnadel poslal domácich do jednogólového vedenia. Do prestávky sa skóre nemenilo, a tak sa šlo do šatní za stavu 1:0. Hneď po prestávke vyrovnal kapitán hostí Čačurák a zavelil k obratu. V 61. a 63. sa k nemu pridal Poljak a Raková razom vyhrávala 3:1. Polom priaznivý výsledok udržal a z Radôstky si tak berie tri body.
Góly: 22. Strnadel – 51. Čačurák, 61., 63 Poljak. ŽK: Tatarčiak, Čačurák, Roman, Krištofík (RAKOVÁ). Rozhodoval Jantoš, 80 divákov.
RADÔSTKA: Labant – Kuric, Skaličan, Hýll, Kubala, Boris, Mihalík, Strnadel, Cudrák, Pilka (46. Franek), Jaššo.
RAKOVÁ: Kajánek – Gulčík, Guži, Roman, Tatarčiak, Goralka, Lutera (54. Prívara), Poljak, Krištofík, Čačurák, Bednárik (81. Vyšlan).

Turzovka – Čadca B 1:1 (0:1)

Čadca B vstúpila do zápasu lepšie. V 13. minúte sa presadil Vessa a poslal tak svoj tím do vedenia. Čadčania boli veľmi blízko k dosiahnutiu tretieho víťazstva o jeden gól v rade, no o 3 body ich v 83. minúte pripravil domáci Puchoň a stanovil na konečných 1:1.
Góly: 13. Vessa – 83. Puchoň. ŽK: Hrčka – Korduliak. Rozhodoval Maják, 50 divákov.
TURZOVKA: Skorčík – Horčičák, Cvinček, Letavay, Bibora, Poláček (58. Staník), Hrčka, Steiniger (46. Rovňaník), Drabina (46. Pavlík) Blažek, Puchoň.
ČADCA B: Kopečný – Korduliak, Choluj, Vessa, Kavuliak, D. Michalina, Grečmal (72. Čečotka), Podmanický (83. Kopačka), Laš, Poláček (62. S. Michalina), Lokša.

Nová Bystrica – Vysoká nad Kysucou 5:1 (3:0)

Favorit súťaže z Vysokej opäť zaváhal. Tentokrát však prehral priepastným rozdielom. Za hostí nastupoval v bránke obranca Horňák, ktorý prvýkrát inkasoval už v 7. minúte z kopačky Dubovického. Nová Bystrica pridala ďalšie 4 góly a Vysočania sa zmohli len na jeden zásah zo 68. minúty, kedy sa presadil P. Putorík. Vysoká tak stráca tri body na lídra súťaže z Ochodnice.
Góly: 7. P. Dubovický, 28. Pavolko, 38. J. Drozd, 60. Griga, 77. Držiak – 68. P. Putorík. ŽK: Koleno – Kazík, Zajac, J. Putorík. Rozhodoval Židek, 100 divákov.
NOVÁ BYSTRICA: Švík – B. Dubovický(68.Halvoník), Cabadaj, P. Dubovický, Griga, J. Drozd(56. Držiak), Cáder, Pavolko, Melišík, Chmurčiak(84. R Drozd), Koleno.
VYSOKÁ: Horňák – Pavlica, Zajac, Barčák, Kazík, Červenec, Planeta, Nekoranec, L. Putorík, P. Putorík, J. Putorík.

Podvysoká – Povina 3:0 (kontumačne)