Kysuce

Kysucké derby ovládol Makov

Derby zápas tretej ligy v Čadci bol v réžii hostí. Krásno cestovalo za súperom do Podbrezovej.

Makov (v žltých dresoch) tesne po strelení prvého gólu Onrejom Čížom.(Zdroj: VLADIMÍR ADÁMEK)

Podbrezová B – Krásno 3:1 (2:1)

Krásno vycestovalo v nedeľu do Podbrezovej, aby potvrdilo dobrú formu z posledných zápasov. Už v jedenástej minúte však dostalo prvý úder v podobe vylúčenia brankára Pavla Lastovicu, keď rozhodca odpískal spornú ruku mimo šestnástky. Hostia museli stiahnuť už v úvode Tomáša Ševčíka a medzi žrde sa postavil striedajúci hráč Kamil Koleno. Domáci po vylúčení hostí ožili a dali dva rýchle góly, keď najskôr v osemnástej minúte skóroval Lukáš Migaľa a v tridsiatej minúte dal gól Roman Sabler. Krásno však do konca prvého polčasu stihlo znížiť na rozdiel jedného gólu, keď sa presadil Branislav Macura. V druhej časti hry domáci pridali ešte jeden gól Sablerom. Podbrezová si víťazstvo v početnej výhode do konca zápasu ustrážila.

Góly: 18. Migaľa, 30. a 84. Sabler – 38. Macura. ŽK: Labuda, Padala. ČK: Lastovica. Rozhodoval: Holas.100 divákov.

KRÁSNO: Lastovica – Gábor, Mihalda, Vaštík, Labuda, Pagáč, Padala, Sýkora, Rajnoha, Macura (59. Tvrdý), Ševčík (12. Koleno).

Čadca – Makov 0:3 (0:2)

Ideálne počasie privítalo aktérov kysuckého derby medzi domácou Čadcou a hosťami z Makova. Čadca začala zápas veľmi zle. Už v druhej minúte zápasu po prvej štandardnej situácii z rohového kopu sa k lopte dostal Ondrej Číž a hlavičkou nedal šancu domácemu gólmanovi Marekovi Hlavovi. O päť minút neskôr chytil domáci brankár stopercentnú príležitosť hosťujúceho mužstva. Hráčom Makova sa darilo aj naďalej a v devätnástej minúte zápasu sa po centri dostáva k lopte Juraj Pavlica, ktorý strelou z prvej zvyšuje vedenie Makova na 0:2. Čadčania sa dostali v prvom polčase iba k náznakom šancí. V 39. minúte zápasu vyskúšal strelu spoza šestnástky Michal Bacula, no mieril tesne vedľa Bajzovej brány. Tesne pred prvým hvizdom rozhodcu zachraňoval v poslednej chvíli sklzom pred pokutovým územím šancu Makova domáci Tibor Piňo. Polčas sa tak skončil dvojgólovým vedením Makova. V druhom sa domáci predsa len viac osmelili, no gól do brány Makova nepadol. Až prišla sedemdesiata minúta a Makov udrel po tretíkrát. Ján Pavlica svojím druhým gólom v zápase potešil početnú skupinu fanúšikov hostí. O pár minút to mohlo byť pre domácich predsa len veselšie, keď bol v šestnástke faulovaný Ivan Šebík. Nariadenú penaltu však domáci nepremenili, keď brankár hostí Bajza vytiahol skvelý zákrok a loptu vyrazil. Záver zápasu sa tak iba dohrával a Makov si v derby zápase odniesol plný bodový zisk a vylepšenú reputáciu po domácej prehre s Detvou. Pre Čadcu je to už šiesta jarná prehra z ôsmych odohraných zápasov.

Hlasy po zápase:

Eduard Gábriš (Čadca): Na gól z prvej minúty sme nedokázali zareagovať, hlavy zostali dole, druhý gól bol zaslúženým trestom. Do zápasu by sme sa mohli vrátiť kontaktným gólom, to sa nestalo. Napriek zlepšenej druhej časti sme zaslúžene prehrali po bezkrvnom výkone.

Milan Hedera (Makov): Hrali sme dobre v útoku, darilo sa nám a všetci si plnili svoje úlohy. Konečne sme začali premieňať šance. Všetci hráči podali dobrý výkon, najmä strelec dvoch gólov Ján Pavlica.

Góly: 2. Číž, 19. a 78. Pavlica. ŽK: Tlelka, Kubica – Korček, Pavlica. Rozhodoval Gregorec, 300 divákov.

ČADCA: Hlava – Zubka (46. Kulla), Coma, (72. Dobda), J. Tlelka, Piňo, Jarabica, Ihelka, Šebík, Kubica, Bacula, Michalina.

MAKOV: Bajza – Číž, Korček, Sporysz, Bobek, Janita, Hupka, Polka, Blažek, Pavlica (78. Nemčík), Šustek.

Ostatné výsledky 22. kola: Liptovský Hrádok – Námestovo 2:1, Nová Baňa – Martin 1:2, Detva – Pohronie 5:0, Žarnovica – Liptovská Štiavnica 2:1, Lučenec – Bytča 5:0.

7. Na Oščadnickej heligónke vystúpia aj Kollárovci 148
  8. Regionálny futbal: Rudina nedohrala, treťoligisti si počínali víťazne Foto 119