Kysuce

Volejbalistky Čadce víťazkami v minimaxe

Najmladšie členky VO TJ Lokomotíva sa zúčastnili súťaže poriadanej SVF v minimaxe. Ide o súťaž v 3-kovom volejbale.

Hráčky foto (zľava): Mia Mináriková, Aneta Kružliaková, Kamila Davidová, Lenka Zemaníková, Linda Hubočanová, Ema Kubánková, Gréta Oravcová, Milota Pišteková (na fotke chýba).(Zdroj: E.G.)

Po základnom kole im žreb prisúdil silný celok z Liptovského Hrádku. S ním sa stretli na 4 turnajoch o postup do finále v stredoslovenskej oblasti. Za každý tím nastúpili po dve družstvá, ktoré medzi sebou odohrali  zápasy každý s každým.

Prvý turnaj sa uskutočnil v L. Hrádku. Najlepším tímom turnaja bolo A družstvo L. Hrádku, ktoré zvíťazilo vo všetkých zápasoch. Naše družstvá boli vyrovnanejšie a dokázali obe poraziť B družstvo domácich. Víťazom I. turnaja sa stalo A-družstvo L. Hrádku.

Druhý turnaj sa uskutočnil v Čadci. Najskôr obe družstvá Čadce porazili B družstvo súpera 2:0 a 2:1. Potom Áčko Čadce podľahlo A družstvu L. Hrádku hladko 0:2. Ani zápas medzi najúspešnejšími družstvami nezačal pre Čadcu dobre. Napriek snahe prvý set prehrali 21:25. V druhom sete dievčatá B družstva zabrali a dobre podávali. Zlepšili sa najmä v obrane, keď vychytali v poli množstvo útokov súpera a donútili ho chybovať. Vedenie v rozhodujúcom sete sa dlho prelievalo z jednej strany na druhú. Dôležité bolo, že Čadčianky otáčali strany za pre nás priaznivého stavu. Víťazstvo si už v závere setu nenechali ujsť a vyhrali ho 15:12 ako aj celý zápas 2:1. Týmto víťazstvom sa stali súčasne aj víťazkami II. turnaja.

Tretí turnaj sa odohral znova v L. Hrádku 30.4.2016. Aj v ňom bolo najúspešnejšie naše B-družstvo, keď dokázalo poraziť obe družstvá domácich.

Celá séria sa ukončila IV. turnajom 7.5. 2015 v Čadci. Napriek veľkej snahe sa nám nepodarilo zopakovať výsledok z posledných 2 turnajov. B-družstvo tesne podľahlo súperovmu Áčku 1:2 na sety (tiebreak 12:15). Napriek tejto prehre sa B-družstvo Čadce stalo celkovým víťazom a z prvého miesta postúpilo na do finále oblasti STRED, ktoré sa odohrá 14.5.2016 v Hnúšti. Z oblastného finále najlepšie družstvá postupujú na majstrovstvá Slovenska. Budeme dievčatám držať palce.