Kysuce

V. liga skupina A: Zborov prehral, Skalité "rabovalo" v Belej (výsledky+komentáre)

V. liga skupina A: Prestrela v Rudine skončila zmierlivo, naplno bodovalo len Skalité.

TJ Snaha Zborov.(Zdroj: RUDOLF KULJOVSKÝ)

Rudina – Varín 4:4 (3:1)

Tradične v sobotu sa hral v Rudine piatoligový futbal. Diváci odchádzali z ihriska so zmiešanými pocitmi. Na jednej strane videli množstvo gólov, na strane druhej prišli ich miláčikovia o plný bodový zásah v samom závere zápasu. Po góloch Dávida Čičalu a Petra Maceka viedla Rudina nad Varínom 2:0 už v 14. minúte a dvojgólové vedenie si držala nielen v polčase, ale ešte aj v poslednej desaťminútovke, keď viedla 4:2. Hostia však gólmi z 84. a 90. minúty vyrovnali na 4:4 a odviezli si z Kysúc bod.
Góly: 4. D. Čičala, 14. Macek, 39. A. Čičala, 64. J. Tvrdý – 23. Kadrliak, 51., 84. Hruška, 90. Ľ. Koňušiak. ŽK: J. Tvrdý – Dávidik. Rozhodoval Hones, 120 divákov.
RUDINA: T. Tvrdý (88. Seman) – D. Čičala, Holeš, Králik, A. Čičala, Ďugel, Mikula, Povinec, Brodňan (75. J. Čičala), Macek (62. Mičian), J. Tvrdý.
VARÍN: Turčan – Lopušan, Repáň, Dávidik, P. Koňušiak, Hruška, Repaský, Kubovich, Kadrliak (81. Ľ. Koňušiak), Vrábeľ (46. Kubík), Tichák.

Čierne – Strečno 2:2 (1:0)

Domáci viedli od 10. minúty po góle Časnochu. Dôležitý moment prišiel o 10 minút neskôr, keď sa predčasne pod sprchy porúčal po červenej karte domáci Benko. Snaživý výkon domáceho celku, ktorému v druhom dejstve kvôli oslabeniu dochádzali sily, stačil nakoniec na remízu 2:2.
Góly: 10. Časnocha, 79. Jaroš – 72., 85. Kašjak. ŽK: Baláž – Cvacho, M. Beháň, ČK: Benko (ČIERNE). Rozhodoval Uhorskai, 150 divákov.
ČIERNE: Krišica – Benko, Unzeitig, Válek, Staňo, Časnocha, Jurčík (77. Jurišta), Privarčák (89. Malík), Baláž, Stav (69. Šulgan), Jaroš.
STREČNO: Vereš – Syrovatka, Cvacho, M. Beháň, Trpiš, Oberta (90. Tučník), Ďuriš, J. Beháň, Štadani (82. Samec), Kašjak, Barošinec (66. Ilovský).

Predmier – Zborov 3:0 (2:0)

Predmier zaznamenal výborný vstup do zápasu, keď v 17. minúte bolo po góloch Andreja Pobijaka a Ivana Čičku 2:0. Suverénny výkon domácich pokračoval aj v druhom polčase. Druhý gól v zápase pridal Ivan Čička a ďalšie čisté konto vychytal brankár Uríček.
Góly: 4. A. Pobijak, 17. a 50. I. Čička. ŽK: Neveďal, D. Štrba, Gera (ZBOROV). Rozhodoval Gregorec, 200 divákov.
PREDMIER: Uríček – Tomaník, I. Čička, M. Čička, J. Bačík, R. Bačík, M. Pobijak, P. Pobijak, A. Pobijak, Kučera, Husár.
ZBOROV: Šustek – Marčan, Černošek (42. Gera), Neveďal, Kocifaj, Rusnák, Kubica (46. Ľ. Štrba), Grajciar, D. Štrba, Litva (46. Vidosavljević), Kubla.

Belá – Skalité 0:1 (0:0)

V prvom polčase mali opticky navrch domáci, ale svoje šance nevyužili. V druhom sa prekvapujúceho vedenia ujali hostia, keď Hodoňa prekonal Gavenčiak. Belá sa snažila o vyrovnanie, avšak neúspešne, a tak si tri body odváža Skalité. Pre fanúšikov Belej a aj samotných hráčov bola prehra nečakanou fackou.
Gól: 56. Gavenčiak. ŽK: Franek, Gapa, Mintách – Gavenčiak, Holák, Bestvina. Rozhodoval Duraj, 200 divákov.
BELÁ: Hodoň – Franek, Gapa (46. Špirka), Korenčík, Ripel, Čepela, Ševčík (58. Horvath), Mintách, Laščiak, Remek (62. Šipčiak), Macho.
SKALITÉ: Poništ – Petrák, Čanecký, Mikula, Gavenčiak, Mudrík, Borovička (89. Bestvina), Serafín, Križek, Kotschy, Kožák (72. Holák).

Ostatné výsledky 23. kola: Lietavská Lúčka – Štiavnik 0:2, Rajec – Bánová 0:1.