Kysuce

TIPOS III. liga skupina Stred: Kysucké derby sa skončilo zmierlivo (výsledky+komentáre)

V predposlednom kole sa nepodarilo ani jednému z kysuckých mužstiev bodovať naplno.

Branislav Macura z Krásna nad Kysucou stíhaný Martinom Sporyszom (v bielom).(Zdroj: MILAN ČIMBORA)

Žarnovica – Čadca 3:0 (1:0)

Domáci začali aktívnejšie, mali viac z hry a boli v dôležitých častiach ihriska agresívnejší. Ich aktivita vyústila do vedúceho gólu, keď v 16. minúte po peknej akcii otvoril skóre Sedliak – 1:0. Od tohto momentu prebrala iniciatívu Čadca, aktivita bola na ich kopačkách. V 35. minúte mali hostia gólovú šancu po krídelnej šanci Ihelku, ale ten namiesto ideálnej prihrávky na jedenástku voľnému Jarabicovi, ktorý by usmernil loptu do prázdnej brány, volil strelu z uhla, ktorá skončila na bočnej sieti. V 40. minúte si Čadca vytvorila ďalší náznak šance opäť po centri Ihelku, na ktorý v päťke nedočiahol dobiehajúci Kulla.
Do druhého polčasu nastúpili aktívnejšie opäť domáci, ktorí mali viac z hry a nastrelili aj brvno. Hra sa následne vyrovnala. V 51. minúte prišiel nezmyselný moment. „Hlavný rozhodca odpískal na pokyn postranného rozhodcu penaltu. Tento moment bol nepochopiteľný, veď hlavný rozhodca bol tri metre od tejto situácie a nič nevidel. Postranný rozhodca bol veľmi ďaleko a pískalo sa na jeho pokyn. Našťastie, Marek Hlava penaltu bravúrne chytil,“ hneval sa tréner Čadčanov Štefan Kavuliak. Od tohto momentu bola aktivita na kopačkách Čadce. Žiaľ, gólové šance neprichádzali, všetky akcie končili na šestnástke domácej Žarnovice. V 72. minúte bolo 2:0, keď podľa slov Štefana Kavuliaka skórovali domáci po trojmetrovom ofsajde. O 8 minút mohol skóre zmeniť Tomáš Tlelka, jeho tvrdú strelku z 25 metrov vytlačil domáci brankár na roh. „V 90. minúte uzatvorili domáci skóre opäť po ofsajdovej situácii. Táto prehra je pre náš krutá. Myslím si, že sme rozdielom triedy nemali prehrať,“ povedal na záver Kavuliak.
Štefan Kavuliak, tréner FK Čadca: „Z výsledku som sklamaný. Ak by sme prehrali 1:0, nepovedal by som nič. Po tomto hanebnom výkone postranného rozhodcu je mi chalanov ľúto, pretože sa snažili. Žiaľ, hráme futbal na Slovensku.“
Góly: 16. Sedliak, 72. Arvaj, 89. Londák. ŽK: Krivjančin, Ondrejka, Laurov, Londák (ŽARNOVICA). Rozhodoval Holas, 150 divákov.
ČADCA: Hlava – Zubka, Piňo, T. Tlelka, Jarabica, Kulla (74. Dobda), Michalina (80. Pohančeník), Ihelka, Kormaňák (68. Ciesarík), Coma, Špila.

Makov – Krásno 1:1 (1:0)

Derby zápas niesol všetky znaky záveru sezóny, keď obom mužstvám chýbala väčšia túžba po víťazstve. V oboch tímoch sa predstavili mladíci, predsa len na strane domácich hlavne v prvom polčase prevládala väčšia skúsenosť. V 15. minúte po rohovom kope domáci stopér Tomáš Korček hlavou opečiatkoval brvno Lastovicej brány a následne dorážkou Ján Pavlica poslal loptu do opustenej brány – 1:0. Domáci mali viac z hry, ale v závere polčasu sa hosťujúci Macura ocitol v dvoch dobrých šanciach, no ani raz netrafil priestor brány.

V úvode druhého polčasu urobil školácku chybu domáci stopér Korček, keď nevidel za sebou hosťujúceho Macuru, ktorého nechtiac vyslal do brejku a ten krížnou strelou vyrovnal na 1:1. Domáci mali dostatok času na to, aby zápas priklonili na svoju stranu, ale v koncovke boli zbytočne nervózni. Hostia podnikali ojedinelé protiútoky, kde väčšinou hľadali nebezpečného Macuru, ale ten dvakrát v dobrej pozícii minul Bajzovu bránu. V závere zápasu v 88. minúte sa hostia dožadovali pokutového kopu po nešikovnom odkope Bobeka. Vzápätí došlo k strkanici v šestnástke hostí, ktorú upokojovali všetci traja rozhodcovia a po následnom rozohraní nezmyselne dostal hosťujúci hráč červenú kartu. Po tomto momente rozhodca ukončil zápas, ktorý sa skončil zaslúženou remízou.
Góly: 15. J. Pavlica – 47. Macura. ŽK: Polka – Lastovica, Gábor, Kopáse, Macura, Ševčík, ČK: 90. Harman (KRÁSNO). Rozhodoval Faber, 200 divákov.
MAKOV: Bajza – Sporysz, Hupka, Korček, Bobek, Putorík, Polka, Janita, Chuděj (53. Blažek), J. Pavlica, Šustek.
KRÁSNO: Lastovica – Timek, Gábor, Mihalda, Labuda, Kopásek, Sýkora, Koleno, Macura, Harman, Ševčík (82. Rajnoha).

Ostatné výsledky 27. kola: Martin – Kalinovo 4:0, Liptovská Štiavnica – Podbrezová B 4:1, Lučenec – Nová Baňa 2:0, Detva – Námestovo 3:1, Bytča – Liptovský Hrádok 0:2.