Kysuce

Hasičské súťaže v Korni dopadli na výbornú

V nedeľu 24. júla Dobrovoľný hasičský zbor Korňa usporiadal už 29. ročník hasičskej súťaže O pohár starostu obce a DHZ Korňa a zároveň aj VI. ročník hasičskej súťaže vzájomnej spolupráce obcí Korňa a Staré Hamry.

Momentka zo súťaže.(Zdroj: DÁVID HROŠ)

Na hasičskej súťaži sa zúčastnilo 30 dospelých a 9 detských družstiev. Súťažiacich, divákov a priaznivcov prilákali hodnotné ceny a rôzne súťažné kategórie.

Po úvodnom nástupe družstiev pod vedením veliteľa DHZ Korňa Rastislava Faturu sa ujal slova predseda DHZ Miroslav Smažák. Ten privítal hostí: starostu obce Štefana Belka, riaditeľa KR HaZZ v Žiline Jaroslavova Kapusniaka, riaditeľku OV DPO Čadca Martu Balošákovú, predsedu OV DPO Čadca Ľudovíta Kováčika, zástupcu ASSR Borisa Kováča, športové kolektívy, sponzorov a divákov. Ďalej po príhovore starostu obce Korňa Štefana Belka sa moderátor dňa František Hurík ujal slova a neúnavne komentoval jednotlivé výkony hasičských družstiev a spovedal súťažiacich po ich šikovných výkonoch.

V novej kategórii TOHATSU si hasičské družstvá vyskúšali aj zásahové prenosné striekačky vozidiel CAS 15 Iveco Daily. Bola to nová skúsenosť s touto striekačkou, kde sa najlepšie darilo DHZ Dolný Vadičov s časom 21,28 s, druhé miesto obsadil D. Hričov s časom 22,17 s, tretie miesto získala Korňa B s časom 23,62 s. a zemiakovú placku si vybojovala Turzovka s časom 24,23 s.

V ženskej športovej kategórii sa najlepšie darilo DHZ Oščadnica s časom 19,36 s, druhé miesto získali domáce ženy z Korne s časom 19,42 s, tretie miesto obsadil D. Hričov, 29,94 s.
V mužskej športovej kategórii zvíťazili kolegovia z ČR SDH Lubno s časom 15,26 s, tesne pred susednou DHZ Podvysokou, 15,37 s, tretie miesto dosiahol H. Vadičov 15,57 s. Domáce družstvo DHZ Korňa s časom 16,56 s sa umiestnilo na 7. mieste.

V detskej kategórii získali prvenstvo deti z DHZ Kolárovice Centrum s časom 13,43 s, druhým miestom prekvapili domáce dievčatá z Korne s časom 18,06 s a na stupne víťazov to dotiahlo aj domáce zmiešané družstvo detí Korňa, ktoré skončilo na treťom mieste časom 22,83 s. Počas dňa nás jemne osviežila búrka, no na atmosfére zápolenia to neubralo, no priam naopak, hasiči súťažili aj v daždi, za čo im patrí vďaka. Atmosféru spríjemnila aj domáca spevácka skupina Nevädza pod vedením Vladimíra Šufliarskeho a harmonikári pod vedením Jozefa Vyrobíka. V mene vedenia DHZ Korňa chceme poďakovať všetkým členom DHZ Korňa, priaznivcom, sponzorom, vedeniu obce, kolegom s ostatných DHZ a HaZZ, ASSR a súťažiacim, ktorí priložili ruku k dielu a pomohli nám zorganizovať toto skvelé športové podujatie v našej malebnej obci Korňa. Veríme, že o rok bude počasie trošku lepšie a my vás znova privítame u nás v Korni.