TIPOS III. liga Stred: Derby pre Čadcu, Hrádok vyučoval v Makove (výsledky+komentáre)

Najvyššie je v tabuľke zatiaľ Čadca, patrí jej piata priečka.

Čadca (v modrom) hostila v derby Krásno.(Zdroj: VLADIMÍR ADÁMEK)

Čadca – Krásno 2:0 (1:0)

Mužstvá začali zápas celkom svižne. Hra sa odvíjala medzi šestnástkami. Hostia z Krásna si v 12. minúte vytvorili po dlhom odkope a následnom brejku šancu, v poslednej chvíli domáca obrana odvrátila na roh. Čadca kontrovala v 16. minúte strelou Jarabicu z 25 metrov, ktorá tesne minula hosťujúcu bránu. V 18. minúte si domáci vytvorili šancu Šebíkom, žiaľ, vo vyloženej šanci zakončil slabou strelou do stredu brány, s ktorou brankár Lastovica nemal väčšie problémy. V 20. minúte sa prezentovali peknou strelou hostia, delovka z 20 metrov tesne minula Hlavovu svätyňu. Hra pokračovala medzi šestnástkami, v 37. minúte sa domáci priaznivci dočkali vytúženého gólu, ktorí si, paradoxne, po hrubej chybe brankára a stopéra dali hostia sami. Ešte v 43. minúte mali domáci opäť gólovú šancu, ale Gavlas namiesto spracovania lopty nikým nekrytý zakončil z prvej. Jeho hlavička Lastovicovi problémy nenarobila.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie hostia. V 46. minúte si vypracovali 100-percentnú šancu, hosťujúci útočník však hlavičkou neprekonal fantastického Mareka Hlavu. Pravidlo nedáš – dostaneš sa potvrdilo aj v tomto prípade. Z následného protiútoku po rýchlej akcii a samostatnom nájazde zvýšil na 2:0 Ivan Šebík. Hostia sa však nevzdávali. V 49. minúte mali opäť gólovú šancu, no netrafili domácu bránu. Hra sa odvíjala viac na polovičke domácich. Hostia chceli so zápasom ešte niečo urobiť, mali územnú prevahu, vytvorili si aj nejaké náznaky príležitostí, ktoré ale nedokázali premeniť. Čadca bojovala do posledných minút a v poslednej 10-minútovke si ešte vypracovala dve šance. V 85. minúte rozhodca odmával neexistujúci ofsajd, hlavička Gavlasa tak neplatila – 3:0. Domáce víťazstvo je zaslúžené, Čadčania podali bojovný výkon, za čom im patrí veľká vďaka.
Góly: 37. (vlastný) Padala, 47. Šebík. ŽK: T. Tlelka, Šebík, Kormaňák – Labuda. Rozhodoval Vladimír Ľupták, 250 divákov.
ČADCA: Hlava – Maslík, T. Tlelka, Zubka, Coma, A. Kulla, Šebík, Gavlas, Špila, Kormaňák, Jarabica.
KRÁSNO: Lastovica – Beniač, Timek (84. M. Sýkora), Mihalda, Koleno, Labuda, Pagáč, Padala, Kopásek (68. R. Sýkora), Boris (46. Macura), Kasaj.

Makov – Liptovský Hrádok 0:3 (0:2)

Od 1. minúty bolo jasné, že do Makova zavítal súper nanajvýš zdatný. Liptáci už v 4. minúte po obliehaní šestnástky domácich Pipátom otvorili skóre stretnutia – 0:1. Hostia naďalej dominovali, mali hru pod kontrolou a domáci im, jednoducho, nestačili. V 35. minúte po ďalšom výpade hostí Čurma zblízka prestrelil Šteinigera – 0:2. Aj v druhom polčase domáci napriek snahe nemali žiadne šance, v obrane hostí dominoval ligista Gallo spolu s kapitánom Hoškom. Snáď jedinú šancu Makova spálil Ján Pavlica za stavu 0:3, keď zvnútra šestnástky nedokázal zoči-voči prekonať Krivulčíka. Výsledok zodpovedá dianiu na ihrisku a hostia zaslúžene vyhrali rozdielom triedy.
Góly: 4. Pilát, 35. Čurma, 80. Otruba. ŽK: Zimka – Lovás. Rozhodoval Miroslav Holas, 200 divákov.
MAKOV: Šteiniger – Pliešovský, Číž, Korček, Hrabina (38. Bezák), Hupka, Polka, Zimka, Janita, Binar, Pavlica.

Ostatné výsledky 2. kola: Stráža – Žarnovica 1:1, Námestovo – Teplička nad Váhom 4:0, Lučenec – Kremnička 0:0, Liptovská Štiavnica – Podbrezová B 1:4, Nová Baňa – Kalinovo 2:3, Fiľakovo – Detva 5:2.

1.  Kalinovo                                        3   2   1   0   9:5   7