Kysuce

VI. liga ObFZ Kysúc: Planeta a spol. naložili Radôstke (výsledky+komentáre)

Líder strelil jedenásť gólov, jeho prenasledovateľ nebodoval v Rakovej. Korňa a Podvysoká si doviezli všetky body z ihrísk súperov.

Takýto stav svietil na ukazovateli v závere zápasu.(Zdroj: FB TJ SPARTAK)

Vysoká – Radôstka 11:0 (6:0)

Doslova hodový zápas sa hral na Vysokej, ktorá vyprevadila Radôstku s jedenástimi gólmi. Hostia zo začiatku zápasu pritom pôsobili futbalovo a organizovane. Takmer všetky góly domácich padli spoza šestnástky, čo svedčí o streleckom potenciáli domácich hráčov.
Góly: 6., 23., 69., 90. Planeta, 26., 53., 56. P. Putorík, 39. Červenec, 42. Nekoranec, 44. (11 m) L. Putorík, 47. Kovalík. ŽK: L. Putník (VYSOKÁ). Rozhodoval Štrba, 50 divákov.
VYSOKÁ: Lipovský – Pavlica, Maliňák (48. Horňák), Barčák, Putník (57. Kupšo), Červenec, Planeta, Nekoranec, L. Putorík, J. Putorík, Kovalík.
RADÔSTKA: Labant – Hýll, Boris, Jaššo (71. Pilka), Strnadel, Skaličan, Fekula, Mihálik, Franek, Harnas, Cudrák.

Čadca B – Korňa 0:3 (0:1)

Čadčianskemu béčku sa úvod súťaže nevydaril podľa predstáv. V rovnakom trende prebiehalo aj meranie síl s Korňou. Tá dokázala v 28. minúte skórovať zásluhou Hrtúsa. Čadca B na tento gól odpovedať nedokázala, a preto prišiel druhý trest z kopačky Michala Srníčka, ktorý v 67. minúte definitívne zlomil odpor domácich. Klinec do rakvy pridal kapitán Korne Michalíček v závere zápasu.
Góly: 28. Hrtús, 67. Mich. Srníček, 90. Michalíček. ŽK: Lokša, Choluj, Kuric – Ligač. Rozhodoval Krenželák, 80 divákov.
ČADCA B: Korduliak – Choluj, Čečotka, Švík, D. Michalina, Kuric, Grečmal (77. Prengel), Polaček, Laš, S. Michalina (61. Kopačka), Lokša.
KORŇA: Dička – Mir. Srniček, Tabaček (53. Veselka), Furdan, Ligač, Mich. Srníček, Michalíček, Staník (76. Kubina), Hrtús, Zborovančík, Učník.

Povina – Olešná 6:2 (3:1)

Olešná začala veľmi dobre, od 19. minúty viedla 1:0 a i v ďalšom priebehu prvého polčasu ako-tak držala krok s domácou Povinou. Domáci však postupne pridávali, otočili stav stretnutia už do polčasu a po obrátke už jasne dominovali. Výsledkom je zaslúžené víťazstvo o štyri góly.
Góly: 24., 44. Kopas, 30., 71. Kubala, 73., 83. Bez kariet. Rozhodoval Brodňan, 100 divákov.
POVINA: Kučák – Mokáň, Valiašek (79. Jakubčík), Skrutek, Kostelný, Kopas (72. Špiriak), Gašinec, Slafkovský, Štefunda, Belák (65. Kopásek), Kubala.
OLEŠNÁ: Slíž – Bocko, Kováčik, Mare. Ferečnák (34. Šurík), Palárik, Svitek, Chrobák, Jaroš, Janíček (64. Šperka), Jantoš (64. Krištiak), Marc. Ferenčák.

Raková – Ochodnica 4:2 (4:1)

Hostia, nakopnutí výbornými výsledkami v doterajšom priebehu súťaže, si prišli na Rakovú po tri body. Domáci však taktickou hrou eliminovali útočnú hru súpera, dokázali sa presadiť po štandardných situáciách. Výbornou kombinačnou hrou zaslúžene zvíťazili a posunuli sa na tretie miesto v tabuľke.
Góly: 5., 38. Kajánek, 18. (vl.) T. Čečko, 21. Guži – 13. (vl.) Poništ, 64. Piják. ŽK: Roman, Kajánek, Vyšlan – Čečko, Gašinec, Turčák, Vavrek, Povinec, Piják, ČK: 65. po 2. ŽK Roman (RAKOVÁ). Rozhodoval Hrtús, 100 divákov.
RAKOVÁ: Kajánek – Gulčík, Guži, Roman, Vyšlan, Bednárik (52. Šimek), Poništ (84. Prívara), Maľovaník (90. Lutera), Goralka, Krištofík, Kajánek.
OCHODNICA: Olejko – Surovčák (46. Povinec), Tvaružek, Piják, P. Čečko, Vavrek, Židek, Tarana (46. Škorík), Cabada, Turčák (83.T.Čečko).

Oščadnica – Stará Bystrica 4:1 (1:0)

Prvý polčas bol vzácne vyrovnaný, hostia šli do kabín s jednogólovým mankom. V druhom dejstve už úplne dominovali domáci futbalisti a zaslúžene zvíťazili. Na výsledku sa podpísal návrat zraneného Jaroslava Kučáka, ktorý dal dva góly.
Góly: 18., 70. Kučák, 56. R. Belák, 80. Vaštík – 85. Jurkovič. ŽK: Kučák, Štetina – Potočár. Rozhodoval Mikula, 100 divákov.
OŠČADNICA: P. Gavlák – Jašurek, Štetina, Vaštík, Lušňák, Kašaj (60. Bros), R. Belák (88. V. Belák), Franček, Kučák, M. Gavlák (71. Kvašňovský), Gončár.
STARÁ BYSTRICA: Podolák – Novotný, Vojtek (56. Janíček), Kulas, Šidlo, Potočár, Budoš (65. Šadlák), Hulák, Mrenka, Petrek (71. Jurkovič), Beliančin.

Turzovka – Nesluša 5:0 (0:0)

Prvý polčas sa domáci nevedeli presadiť. Súper z Nesluše im toho moc nedovolil a mohol aj vyhrávať. Po obrátke však hostia fyzicky odišli, domácim sa vydarili striedania a výsledok bol pre hostí ešte prijateľný.
Góly: 53. Puchoň, 66. Bibora, 69,. 75. Staník, 77. Cvinček. Bez kariet. Rozhodoval Maják, 100 divákov.
TURZOVKA: Skorčík – Horčičák, Slíž(46. Bibora), Puchoň, Cvinček, Poláček(63. Staník) Drabina, Rovňaník, Blažek, Pavlík, Roman(58. Letavay).
NESLUŠA: Kloták – Tichý(52. Budoš), Kopásek, Mečiak, Lisko, Minár, Holeščák, Janec, Židek, Repák(58. Harcek), Buček.

Nová Bystrica – Podvysoká 1:2 (0:0)

O osude zápasu v Novej Bystrici rozhodla až posledná 25-minútovka. V nej sa dvakrát dokázali presadiť hostia z Podvysokej, menovite Steiniger a Tatarka. Gól P. Dubovického znamenal len zníženie stavu na 1:2. Viac už domáci vyťažiť nedokázali, a tak si Podvysoká vybojovala veľmi dôležité body v súťaži.
Góly: 78. P. Dubovický – 64. Steiniger, 76. Tatarka. ŽK: Chmurčiak, Koleno, P. Dubovický – Vilim. Rozhodoval Mindek, 62 divákov.
NOVÁ BYSTRICA: Švík – B. Dubovický, Cabadaj, Drozd (46. Cáder), Koleno, Pavolko, Duban, Melišík, Chmurčiak (65. J. Dubovický).
PODVYSOKÁ: Koniar – Gembiczki, Frolo, Tatarka, F. Bytčanek, Vilim (90. Skukálek), Slíž, Krnáč, Byrák (60. Šinal), Steiniger, M. Bytčánek.

8. Začali s opravami ciest, aj s kosením 99
  9. Regionálny futbal: Rudina nedohrala, treťoligisti si počínali víťazne Foto 90