TIPOS III. liga Stred: Triumfovala len Čadca (výsledky+komentáre)

Čadca potvrdila prekvapujúce víťazstvo v Kremničke, Krásno len remizovalo s posledným tímom tabuľky, Makov doma neskóroval.

Ivan Šebík (vpravo) strieľa gól Čadce na 3:1.Ivan Šebík (vpravo) strieľa gól Čadce na 3:1. (Zdroj: VLADIMÍR ADÁMEK)

Čadca – Detva 3:1 (2:0)

Čadca chcela potvrdiť výborný výsledok z Kremničky a nastúpila do zápasu vo svižnom tempe. V samotnom úvode zápasu si po rohovom kope Šebíka z ľavej strany výborne nabehol na center Tomáš Tlelka, ktorý nedal hosťujúcemu brankárovi žiadnu šancu – 1:0. Prvý polčas sa následne niesol v réžii domácich, hostia sa dostávali k lopte sporadicky a ich šance končili na pozornej obrane domácich alebo na výbornom brankárovi Hlavovi. V 35. minúte pridal druhý gól domácich David Kulla – 2:0. Do kabín šli tak domáci s dvojgólovým vedením.

Začiatok druhého dejstva vyšiel lepšie hosťom, keď po odrazenej lopte znížil v 50. minúte Kamas. Domácich gól nezaskočil, pokračovali vo svojej hre a vypracovávali si sľubné šance. Jednu z nich využil v 65. minúte Šebík, ktorý tak zvýšil opäť na rozdiel dvoch gólov. Čadčania tento výsledok pohodlne udržali a pripísali si dôležité tri body za víťazstvo 3:1. Zverenci Pala Strapáča cestujú cez víkend do Lučenca, kde budú chcieť nadviazať na predchádzajúce výkony.
Góly: 1. T. Tlelka, 35. D. Kulla, 65. Šebík – 50. Kamas. ŽK: Kormaňák – Pančík, Baláž, Hlaváč. Rozhodoval Martin Kuteľ, 100 divákov.
ČADCA: Hlava – Maslík, T. Tlelka, Zubka, D. Kulla (87. Ciesarík), Coma, Jarabica, Šebík, Špila (71. Gavlas), A. Kulla, Kormaňák (89. Bacula).

Makov – Kremnička 0:1 (0:1)

Vo výbornom zápase podali obe mužstvá kvalitný výkon, ktorý sa po oba polčasy páčil aj divákom. V 4. minúte Bíreš v šestnástke po veľmi diskutabilnom zákroku zastavil Polku, ale na prekvapenie všetkých rozhodca nechal pokračovať v hre. Domáci cítili krivdu, nakoľko Polka sa nachádzal vo vyloženej šanci a mala sa kopať penalta. V priebehu prvého polčasu sa hrala vyrovnaná partia, kde obe mužstvá dokazovali svoju kvalitu, či v technike s loptou, ale aj pohybom v priestore. V 40. minúte šiel na hranici šestnástky do vzdušného súboja Hrabina s Kostúrikom. Zdalo sa, že hosťujúci útočník fauloval, no na prekvapenie rozhodca zapískal priamy kop proti domácim. Ševčík presne z hranice šestnástky krásnou technickou strelou otvoril skóre zápasu – 0:1. Vedenie si hostia do polčasu udržali.

Po obrátke bolo na ihrisku len jedno mužstvo a to domáce, ktoré absolútne prevzalo opraty zápasu do svojich rúk. Skúsení hostia však aj za pomoci šťasteny odolali. Aj tie najvyloženejšie šance, ako bola v 80. minúte šanca Hupku, dokázala Kremnička odvrátiť a odniesla si z Kysúc tri body. Domácim nemožno nič vyčítať, dali do zápasu všetko, minimálne bod si za svoj výkon zaslúžili.
Gól: 40. Ševčík. ŽK: Korček, Zimka, Pavlica – Tóth, Kolláti, Hornyák, Sokol. Rozhodoval Ján Rojček, 200 divákov.
MAKOV: Šteiniger – Korček, Belaník (87. Číž), Hrabina, Bezák, Polka (46. Kresáň), Janita, Zimka, Hupka, Pavlica, Trajkovski.

Krásno nad Kysucou – Teplička nad Váhom 1:1 (0:0)

Krásno nastúpilo na domáci zápas proti tímu, s ktorým ešte minulú sezónu zdieľalo futbalový štadión. Teplička však odstúpila z druhej najvyššej súťaže a v tejto sezóne hrá opäť III. ligu Stred. Zápas sa začal vyrovnane, hostia postupne v prvom polčase dostali hru pod svoju kontrolu a viackrát stálo šťastie na domácej strane predovšetkým vďaka nepresným strelám hostí. Za domácich nemohol nastúpiť Marek Padala, ktorý si odpykával trest za minulotýždenné vylúčenie v Podbrezovej a posila z Kysuckého Nového Mesta Mário Boris, čo sa ukázalo aj v hre, pričom za prvý polčas domáce mužstvo nedokázalo vystreliť jedinú strelu, ani výrazne ohroziť bránu súpera. V 25. minúte muselo domáce mužstvo striedať zraneného kapitána Mareka Timeka, ktorého nahradil Roman Sýkora. Túto zámenu hostia dokonale využili, pričom si takmer celý zvyšok prvého polčasu vytvárali útočné akcie, mali viacero streleckých príležitostí a rohových kopov, no nedokázali skórovať.

V druhom polčase to už bola iná „pesnička“. Zverenci Vladimíra Kuťku začali hrať viac útočne a mali aj viacero streleckých pokusov. Okamih zápasu prišiel v 58. minúte, keď po faule v obrannom pásme hostí odpískal rozhodca pokutový kop, ktorého exekútorom bol najlepší hráč Krásna v tejto sezóne Branislav Macura. Jeho strela našla ľavú časť brány, brankár hostí nedokázal včas strelu zachytiť, a tak Krásno šlo do vedenia – 1:0. Hostia sa však rýchlo vrátili do hry, domáce mužstvo dostali do obranných postavení a začali hrať útočne. Ich snaha a predovšetkým nádherná akcia zo 64. minúty napokon po centri a následnom teči našla správne miesto brány, ktoré brankár Palo Lastovica nedokázal pokryť, a tak hostia vyrovnali po krátkom čase stav na 1:1. Od toho okamihu hostia pokračovali vo svojich útočných akciách, Krásno sa snažilo skórovať z brejkových príležitostí, no obrana hostí, ako aj brankár boli pozorní a nepustili domáci celok k lepšej príležitosti. Hostia udržali vyrovnaný stav do konca zápasu, a tak Krásno s posledným mužstvom ligy na domácom trávniku „len“ remizovalo 1:1.
Góly: 60. (11 m) Macura – 65. Králik. ŽK: Koleno – Dirgas, Miko. Rozhodoval Matúš Gregorec, 400 divákov.
KRÁSNO: Lastovica – Beniač, Mihalda, Timek (25. Sýkora), Koleno, Labuda (46. Ševčík), Pagáč, Kopásek, Kasaj, Macura, Harman (80. Rajnoha).

Ostatné výsledky 8. kola: Stráža – Lučenec 2:1, Fiľakovo – Námestovo 0:2, Podbrezová B – Žarnovica 4:1, Liptovská Štiavnica – Nová Baňa 1:1, Liptovský Hrádok – Kalinovo hrá sa 28.9.