Kysuce

Dreamsky oslavujú päťročnicu

Tanečný súbor DREAMS zahájil v týchto dňoch už svoju šiestu sezónu. V súčasnosti má súbor 68 členiek vo veku od 4 do 18 rokov a sú rozdelené do troch skupín. Ich činnosť zastrešuje Centrum voľného času v Kysuckom Novom Meste.

Mažoretky Dreamsky z Kysuckého Nového Mesta. (Zdroj: ARCHÍV)

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO. V uplynulej sezóne sa dievčatá zúčastnili 6 súťaží, z toho štyri sa uskutočnili na Slovensku, jedna v Českej republike a ďalšia, Majstrovstvá sveta v mažoretkovom športe, v Chorvátsku. Celkovo získali dievčatá na týchto súťažiach 10 zlatých medailí, 14 strieborných a 6 bronzových umiestnení. Na Majstrovstvách Slovenska v Malackách získali titul I. Vicemajster Slovenska a dva tituly II. Vicemajster Slovenska 2016 v kategóriách „trio deti“, „miniformácia deti“ a „veľká formácia kadet pom-poms“. Práve tam získali postup na Majstrovstvá Európy a Majstrovstvá sveta v chorvátskom Poreči, kde Dreamsky počas 5-dňového pobytu opäť úspešne reprezentovali svoje mesto. Iba 8-ročná členka Simonka Maráčková, ktorá po prvýkrát zastupovala súbor v kategórii „sólo kadet“ a v tejto kategórii bola medzi najmladšími zo všetkých súťažiacich, získala skvelé piate miesto z pätnástich štartujúcich a také isté umiestnenie získali Dreamsky aj v kategórii „veľká formácia kadet“.

V týchto dňoch súbor zahájil ďalšiu sezónu a privítal mnoho nových dievčat. Za výdatnej pomoci CVČ sa dievčatá pod vedením svojich tréneriek začínajú učiť choreografie na nastávajúcu súťažnú sezónu. Počas nej oslávia aj 5 rokov svojej existencie. Za toto obdobie sa súbor celkovo zúčastnil 30 súťaží, pričom práve tou poslednou boli Majstrovstvá sveta v mažoretkovom športe v Poreči.

Vedúcou súboru je Edita Ďuranová, ktorá je zároveň trénerkou najstarších dievčat a pomocnou trénerkou mladších kadetiek, trénerkou kadetiek je Laura Chupáčová a trénerkami najmladších dievčat sú Kristína Cimlová a Martina Priečková. Všetky sa tešia, že záujem o členstvo v súbore Dreams zo strany kysuckých dievčat z roka na rok narastá. Možno je tak aj vďaka skvelej kamarátskej atmosfére, ktorá v súbore panuje, veď dievčatá pri účasti na súťažiach a rôznych vystúpeniach často sprevádzajú aj rodičia. Tých činnosť svojich ratolestí nenechala chladnými a v týchto dňoch mamičky a ockovia pracujú aj na svojej tanečnej choreografii, s ktorou sa chcú predstaviť na súťažiach v nastávajúcej sezóne v kategórii „rodičia“.