Kysuce

Karatisti opäť bodovali, Michalec získal zlato

Stredoslovenský zväz karate v spolupráci s Karate klubom Trstená usporiadal v sobotu 5. novembra 2016 v Tvrdošíne majstrovstvá kraja dorastencov a juniorov.

Pretekári KK ZZO Čadca s trénerom Jánom Jurgom (vpravo).(Zdroj: KK ZZO ČADCA)

Otvoreného turnaja sa mohli zúčastniť kluby registrované v SZK. Aj preto sa ich počet vyšplhal na 36 s celkovým počtom 324 súťažiacich. Z Čadce za klub ZZO bolo do súťaže zaregistrovaných desať vybraných pretekárov. Pre žiakov do 12 rokov bolo súčasťou turnaja 1. kolo Stredoslovenského pohára mládeže.

V kategórii starší žiaci 10-11 r. nad 40 kg štartoval Martin Jurga. Ten dva zápasy vyhral v pomere 3:0 resp. 2:1 a jeden prehral 2:4 a celkovo tak obsadil tretiu priečku.

Medzi mladšími žiakmi mal nastúpiť Janko Jarošík, ktorý sa však na poslednú chvíľu zo zdravotných dôvodov ospravedlnil a turnaja nezúčastnil.

Mladší dorastenec Filip Šamaj nastupoval spolu s ostaršeným Samom Buchtíkom do kategórie 12-13 r. do 50 kg. Obaja majú veľký potenciál, takže aj tu sa podobne ako v minulosti od nich veľa očakávalo. Prvé kolá Čadčania povyhrávali, no súperi v semifinále ich stopli. Repasáže o tretie miesto vyhrali a tak obaja skončili na tretích miestach.

Karol Kožák a Tomáš Tomaník už nastupovali medzi staršími dorastencami do 52 kg. Aj tu boli rovnakí finalisti ako na Slovenskom pohári v Sabinove. Dominantní súperi vyradili našich borcov, ktorým ostala len šanca v zápase o tretie miesta. Karol podal bojovný výkon a výhrou 6:1 získal bronzovú medailu, žiaľ, Tomáš už toľko šťastia nemal.

Medzi juniormi bola slabšia konkurencia. Adrián Tvrdý, ktorý hájil farby klubu v kategórií junior 16-17 r. do 61 kg, sa v prvom kole naozaj snažil, no prehra 7:9 mu neumožnila finále. Adrián rovnako ako aj Denisa Šamajová s Nikolou Buchtíkovou štartujúce medzi kadetkami 14-15 r. do 47 kg obsadili tretie miesta.

V kategórií starší juniori 18-20 r. do 84 kg bol Kristián Michalec nasadený do finále. Spoľahlivým výkonom a výhrou 5:0 získal zlato a titul Majstra SsZK pre rok 2016.

Celková bilancia jedno zlato a sedem bronzových medailí zaradila klub KK ZZO Čadca na 14. miesto zo spomínaných 36 klubov Slovenska, ktoré sa turnaja zúčastnili.