Kysuce

BVC si v medzinárodnej lige drží druhé miesto

V poslednú januárovú nedeľu sa odohralo 4. kolo Regionálnej Beskydskej volejbalovej ligy, v ktorej pôsobí aj BVC Čadca. Borci z Kysúc cestovali do Frýdku-Místku v zložení Andrej Maslík, Juraj Konečný, Michal Nociar, Róbert Majzel, Iveta Korená a Anna Kurečková.

Družstvo BVC Čadca.(Zdroj: BVC ČADCA)

Prvým súperom BVC Čadca bol Zajda tím. Na začiatku prvého setu sa Čadčania trápili najmä s podaním, keď ich pokazili až päť v rade. Tento moment ich, našťastie, nezlomil, chytili sa a začali ukazovať svoju prevahu. Prvý set vyhrali v pomere 25:14. Hráči BVC ani v druhom sete nepustili súperov do vedenia a celý zápas vyhrali 2:0 (25:14, 25:17).

V druhom zápase sa stretli s družstvom Skokani, ktoré v sezóne 2014/2015 ovládlo celú súťaž. Od začiatku bolo jasné, že to nebude ľahký zápas. V prvom sete ťahali za kratší koniec Skokani, Čadčania viedli po výsledku 25:20 1:0 na sety. Druhý set sa až do polovice prelieval z jednej strany na druhú až do momentu, kedy družstvo Skokanov zosúladilo svoje dvojbloky a nepustilo hráčov takmer k žiadnej víťaznej akcii a set skončil v neprospech týmu BVC Čadca v pomere 19:25. „Gumovanie“ útoku slovenského celku pokračovalo aj v tajbrejku, kedy Skokani dokázali zlikvidovať 8 útokov v rade a hráči BVC Čadca so sklonenými hlavami odchádzali z ihriska s výsledkom 5:15. Z tohto zápasu si tak odniesli len 1 bod.

Aj po takto prehratom zápase sa dokázali hráči BVC Čadca dať dokopy a so vztýčenými hlavami vyhrať posledný zápas proti družstvu Bon-Bon Tešín 2:0 (25:20, 25:19) a udržať sa na 2. mieste celkového poradia so stratou štyroch bodov na víťaza a s náskokom dvoch bodov pred tretím a štvrtým družstvom.

Čadčania tak majú vykročené za obhajobou druhého miesta a pomýšľajú aj na viac. V ďalších zápasoch by už však chceli nastúpiť v rovnakých dresoch.

„Som rád, že sa nám na každé kolo podarí dať dokopy. Často sa stretávame s tým, že nám vypadnú hráči a je problém ich nahradiť. Našťastie sa mi podarilo zohnať hráčov zo Žiliny, čo býva aj dosť náročné, keďže cesta na zápasy im trvá 1,5 hodiny a celú cestu si hradia sami, tak ako aj my z Čadce. Aspoň, že štartovné do ligy sa nám podarilo vykryť z 2 % z daní, ktoré nám boli poukázané. Týmto by som chcel aj osloviť všetkých, ktorí nevedia, kam prispieť svojimi 2 %, aby vyhľadali našu stránku, kde získajú potrebné informácie. Zároveň by sme boli veľmi radi, ak by sa našiel nejaký štedrý darca (sponzor), ktorý by bol ochotný nám prispieť na dresy, aby sme vhodným spôsobom reprezentovali a hrali v rovnakých farbách ako jeden tím,“ povedal pre MY Kysucké noviny vedúci mužstva BVC Čadca Andrej Maslík.