Vedúce trio nezaváhalo, Dream Team exceloval (+VIDEO)

IBK Gymo si naďalej udržuje trojbodový náskok na čele. Najpoduktívnejším hráčom ligy je Ľudovít Hajduk so 64 bodmi.

Ašpirantom na titul je aj mužstvo FBC Dream Team. (Zdroj: JURAJ PAVLÍK)

FBC Dream Team – FBC Devils Čadca 13:5 (5:0,3:3,5:2)

Jednoznačným favoritom tretieho vzájomného stretnutia bol Dream Team, ktorý obe tohtosezónne stretnutia s tímom Devils zvládol lepšie po výsledkoch 8:2 a 6:5. Úvod stretnutia bol vyrovnaný, aj keď viac streleckých pokusov mal favorit. Zlomovým momentom bola ôsma minúta a dva strelené góly do siete mužstva Devils. Od tohto momentu Dream Team úplne ovládol hru a dianie na ihrisku. Hráči Dream Teamu veľmi dobre kombinovali a mali lepší pohyb bez loptičky, vďaka čomu si vytvárali veľmi dobré strelecké pozície. Táto ich prevaha od polovice úvodnej tretiny bola vyjadrená celkovo piatimi gólmi.

V úvode druhej tretiny prišla chyba v obrane Dream Teamu a Biroš sám zoči-voči brankárovi Špilákovi nezaváhal a znížil na 1:5. V ôsmej minúte sa Devils priblížili súperovi na rozdiel troch gólov a aj ich hra vyzerala tak, že by mohli so zápasom ešte niečo urobiť. V deviatej minúte mal Dream Team možnosť hrať presilovú hru, a aj keď túto situáciu jeho hráči nevyužili na strelenie gólu, opäť sa dostali na koňa a postupne ovládli dianie na ihrisku. Záver tretiny ponúkol gólovú prestrelku a druhá tretina skončila zmierlivo 3:3.
V úvode tretej tretej časti hry to vyzeralo, že mužstvo Devils fyzicky definitívne odpadlo. Dream Team napriek tomu, že hral v úvode tretiny v oslabení, v pohode kontroloval hru. Mužstvo Devils už nebolo schopné so zápasom niečo urobiť a tak sa počet gólov v ich sieti postupne navyšoval. Hlavnými prednosťami mužstva Dream Team bola technická vyspelosť jeho hráčov, ktorí sa dokázali individuálne presadzovať v súbojoch jeden na jedného. Skvele taktiež funguje spolupráca dvojice Hajduk – Gajdošík, ktorí v tomto zápase obaja podali veľmi dobrý výkon.

Seniori – 15. kolo

FBC Dream team – FBC Devils Čadca 13:5 (5:2, 3:3, 5:2), Hajduk 3, Gajdošík 5, V. Najdek, Dráb, D. Kupka, F. Mravec 2 – Biroš 2, Privara 3. Hráči zápasu: Hajduk (FBC Dream team) – Privara (FBC Devils Čadca).
Fretky – Potheads 4:11 (3:3, 1:6, 0:2), Smreček 2, Pitel, Skotnický – R. Drábik 2, Klobučník 5, Mi. Michalina 2, Beleš, Benko. Hráči zápasu: Jedinák (Potheads) – Smreček (Fretky).
Morgans – IBK Gymo 3:15 (0:2, 1:5, 2:8), Hlava 2, Mokáň – Buček 7, Truchlý 4, Prívara 2, Baliga 2. Hráči zápasu: Hlava (Morgans) – Buček (IBK Gymo).

Program 16. kola

V sobotu 11.2. o 8. h: Fretky – Dream team, o 9.15 h: Morgans – Potheads, o 10.30 h: IBK Gymo – FBC Devils Čadca.

8. Na Oščadnickej heligónke vystúpia aj Kollárovci 110
  9. Regionálny futbal: Rudina nedohrala, treťoligisti si počínali víťazne Foto 106