Kysuce

Gymo a Potheads odvrátili mečbal

Mestská florbalová liga Čadca mala na programe druhé zápasy semifinálových sérií. Ani v jednom prípade sme finalistu zatiaľ nespoznali, o postupujúcich tak rozhodnú tretie zápasy.

Potheads, obhajca titulu.(Zdroj: JURAJ PAVLÍK)

IBK Gymo – Fretky 11:6 (2:0, 5:3, 4:3)

Víťaz základnej časti mal čo naprávať po prvom prehratom zápase, a tak sa Gymo pustilo do súpera. Už v 1. minúte sa strelecky presadil S. Ondrušek po spolupráci so Šupolom a Gymo viedlo 1:0. Po strelenom góle hráči Gyma pokračovali v aktívnej hre a v 7. minúte Ondrušek zvýšil na 2:0. Prvá tretina bola plne v réžii favorita, ktorý Fretky nepustil takmer k ničomu a náskok, získaný po prvej tretine, bol úplne zaslúžený.

V podobnom trende začala aj druhá tretina a až keď svietilo na výsledkovej tabuli v 5. minúte druhej tretiny skóre 4:0 v prospech Gyma, začali Fretky hrať florbal, akým by mohli svojmu súperovi narobiť problémy a vrátiť sa späť do zápasu. Vďaka zlepšenej hre v druhej tretine boli Fretky najbližšie svojmu súperovi v 12. minúte za stavu 5:3. Potom však Gymo opäť prevzalo aktivitu a svojou rýchlou kombinačnou hrou postupne opäť zvýšilo svoj náskok.

Hviezdou zápasu bol strelecky disponovaný Slavomír Ondrušek, ktorý vsietil neskutočných osem gólov. Jeho dvorným nahrávačom mu v tomto zápase bol Ladislav Šupola, ktorý si na svoje konto pripísal päť asistencií. Fretky boli v tomto zápase značne oslabené absenciou zranených hráčov, a tak boli pre mladé a behavé mužstvo Gyma ľahkým sústom.
Góly: Ondrušek 8, Prívara, Šupola, Chrastina – Gončár 3, Ujházi, Skotnický, Pitel.
Hráči zápasu: Ondrušek (IBK Gymo) – Gončár (Fretky). Stav série – 1:1.

Dream Team – Potheads 4:6 (1:1, 3:2, 0:3)

Dream Team viedol v sérii 1:0, no Potheads, obhajca titulu, rozhodne nechcel putovať do boja o bronz. Strelecky prví udreli hráči Dream Teamu, keď sa v 3. minúte po nahrávke Gajdošíka presadil Jašurek. Dream Team bol po strelenom góle naďalej aktívnejší a vypracoval si oveľa viac gólových príležitostí. V týchto pre Potheads ťažkých momentoch ich podržal brankár Gazdík svojimi istými zákrokmi. Potheads sa po prečkaní týchto momentov podarilo v 12. minúte zásluhou prekvapujúcej strely Klobučníka po asistencii Hlaváča vyrovnať – 1:1. Celkovo bola prvá tretina veľmi bojovná a nervózna z oboch strán.

Úvod druhej tretiny bol v réžii Dream Teamu. V 2. minúte sa opäť gólovo presadil Jašurek po asistencii Čuboňa. Potheads však s odpoveďou dlho nečakali a po šiestich sekundách vyrovnal Jedinák po spolupráci s Markom. V 7. minúte sa presadil opäť agilný Jedinák a Potheads sa dostali prvýkrát v tomto zápase do vedenia – 2:3. Jedinák v týchto momentoch robil svojím pohybom a aktívnou hrou veľké problémy obrane Dream Teamu. V 9. minúte však Dream Team vyrovnal po presnom zásahu Čuboňa, ktorý úspešne dorazil do siete pokus Gajdošíka – 3:3. V 12. minúte opäť viedol Dream Team, keď sa presadil Čuboň – 4:3. Hneď po inkasovanom góle si mužstvo Potheads vyžiadalo oddychový čas na krátku poradu a skonsolidovanie síl. Do konca druhej tretiny sa už nič podstatné neudialo, a tak po 30 minútach svietilo na tabuli zaslúžené skóre 4:3 v prospech Dream Teamu.

V 3. minúte tretej tretiny Klobučník vyrovnal na 4:4. Potheads po vyrovnaní začali byť aktívnejším a lepším tímom a ich snaha im priniesla odmenu v 5. minúte, kedy sa presadil Benko – 4:5. V týchto momentoch sa hral výborný florbal s obrovským nasadením na oboch stranách. Dream Team zvýšil obrátky a mal viacej z hry, no v 11. minúte gólovo udreli hráči Potheads zásluhou Klobučníka – 4:6. Tento gól definitívne rozhodol stretnutie. Potheads sa sústredili už len na bránenie náskoku. Dream Team síce vrhol všetky sily do útoku, no zdramatizovať záver zápasu sa úž jeho hráčom nepodarilo. Potheads predviedli svoju typicky fyzicky náročnú hru, keď súperovi nedarovali nič zadarmo. V ich drese sa takouto hrou najlepšie prezentoval Jozef Jedinák, ktorý bol najlepším hráčom na ihrisku.
Góly: Jašurek 2, Čuboň 2 – Klobučník 3, Jedinák 2, Benko.
Hráči zápasu: Čuboň (Dream Team) – Jedinák (Potheads). Stav série – 1:1.

O 5. miesto

Morgans – Devils Čadca 5:10 (0:5, 2:2, 3:3), Mokáň, Cudrák, M. Chylák 2, Kľučka – Biroš 3, Putyra, Blažek 5, Privara. Hráči zápasu: Hlava (Morgans) – Prívara (Devils Čadca). Stav série – 0:2. Devils Čadca obsadili konečnú piatu priečku.