Tomáš Pytel na stupni víťazov

Pretekári Žabka Čadca zarezávali na troch frontoch.

Bronzový Tomáš Pytel (vpravo) na stupni víťazov. Bronzový Tomáš Pytel (vpravo) na stupni víťazov. (Zdroj: ŽABKA ČADCA)

Žitavský duatlon

Triatlonový klub Dvory nad Žitavou z poverenia Slovenskej triatlonovej únie usporiadal na juhu Slovenska majstrovstvá Slovenska žiakov v duatlone pod názvom Žitavský duatlon. TK Žabka Čadca nominovala štyroch pretekárov. Veľké sklamanie zažívala najmladšia z výpravy Janka Pytelová, ktorá v kategórii Nádeje „A“ absolvovala 1 km behu – 3 km cyklistiky a záverečný 0,5 km behu na vynikajúcej striebornej pozícii, no radosť dlho netrvala, keď po podaní protestu boli majstrovstvá pre túto kategóriu anulované z dôvodu manipulácie s obrátkovým kužeľom.

Zverencov Tomáša Pytela, Juraja Serafína a Aleša Balamuckého v kategórii starších žiakov čakalo 3 km behu – 10 km cyklistiky a záverečný 1,5 km beh. Pri účasti celej slovenskej špičky sa chlapci z Kysúc mohli porovnávať.

Tomáš Pytel dokázal, že z trojice pretekárov TK Žabka Čadca sa mu najviac darí atakovať popredné umiestnenia na vrcholných športových podujatiach. Po prvom bežeckom úseku so stratou 1,1 sekundy sa Tomáš držal v čelnej skupine najlepších pretekárov. Cyklistiku síce absolvoval so štvrtým najlepším časom, ale stratu „až“ 2 minúty a 23 sekúnd sa mu už nepodarilo ani tretím najlepším časom v záverečnom 1,5 km behu znížiť a napokon obsadil časom 44:35,5 konečné piate miesto so stratou 33,5 sekúnd na bronzového Mateja Hrtana z 3NITY Triathlon team Bratislava.

Výborne si viedol Juraj Serafín, ktorému sa podarilo umiestniť hneď za Tomášom so stratou 3 minút a 36 sekúnd. Troma šiestymi umiestneniami na jednotlivých úsekoch si Juraj zabezpečil s dostatočným náskokom konečné šieste miesto. Alešovi Balamuckému najlepšie vyšla cyklistika (9.), no po jedenástom úvodnom a desiatom záverečnom behu obsadil Aleš časom 54:38,0 konečnú desiatu priečku.

Duatlon Valachy

Tomáš Pytel si chuť na medailové umiestnenie napravil hneď v ďalších krosových duatlonových pretekoch v susedných Čechách, kde sa konalo veľké športové podujatie Valachy tour 2017 – Duatlon Valachy. Tomáš absolvoval trať 1 km beh, 4 km cyklistiky a 250 m behu, na ktorej dobehol do cieľa na bronzovej pozícii so stratou 1,5 sekundy na druhého.
V kategórii starších žiakov nastúpil aj Matej Slivka, ktorému vyšiel viac cyklistický úsek a do cieľa dobehol so stratou necelých 15 sekúnd hneď za Tomášom.

Veľkú radosť svojim trénerom urobil Matej Mareček, ktorý v kategórii do 10 rokov obsadil šieste miesto so stratou 49 sekúnd na prvého, čo ho vynieslo na druhé miesto v celkovom hodnotení TOUR po dvoch kolách.

TK Žabka Čadca mala zastúpenie aj v kategórii muži M40, kde hájil farby klubu Milan Slivka. Na trati 3 km beh – 15 km bike – 1,5 km beh obsadil Milan 51. miesto a získal tak body do celkového hodnotenia klubov, v ktorom TK Žabka Čadca figuruje po dvoch kolách na celkovom ôsmom mieste zo 186 klubov.

Starobystrický polmaratón

TK Žabka Čadca mala zastúpenie aj na atraktívnom Starobystrickom polmaratóne, kde Tomáš Pytel na 1 km pridal zlato a Nikolka Marjaková striebro. V kategórii mladších žiakov Janka Pytelová a Matej Mareček obsadili zhodne piatu pozíciu. Tréner Jozef Jedinák absolvoval 10 km trať, na ktorej obsadil ôsmu priečku.

Autor: Žabka Čadca