Regionálny futbal: Obrat Skalitého dokonal Krčmárik, Krásno má "nôž na krku"

Treťoligisti z Kysúc neskórovali, štvrtoligové tímy nezískali ani bod. Zborov strelil dvanásť gólov.

O víťazstve Skalitého rozhodol Juraj Krčmárik.O víťazstve Skalitého rozhodol Juraj Krčmárik. (Zdroj: ILUSTRAČNÉ: SLAVOMÍR KALMA)

III. LIGA

Liptovská Štiavnica – Čadca 3:0 (0:0)

Čadca cestovala na svoj posledný zápas sezóny, nakoľko ju mala v poslednom kole čakať po jeseni odhlásená Stráža. Na Liptove z rôznych dôvodov nemohli do hry zasiahnuť viaceré opory, či už Šebík, Kubica, Piňo, Maslík... Hostia tak nastúpili v oklieštenej zostave, skúsených hráčov nahradili mladíci. Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný so šancami na oboch stranách, Čadčania držali krok s domácimi až do nejakej 50. minúty. Od tohto momentu mali viac z hry hráči Liptovskej Štiavnice, ktorí stále živia nádej na záchranu v III. lige. Skóre otvoril Peter Lovás, ten istý hráč prekonal Hlavu aj o 10 min neskôr v 74. minúte. O ďalších 10 minút bolo už 3:0, keď definitívnu bodku za zápasom dal Šípka.

„V prvom polčase sme hrali s domácimi vyrovnanú partiu. V 64. min sme dostali gól po rohovom kope. V zostave som mal opäť viacero dorastencov, a tak s výsledkom sa len veľmi ťažko dalo niečo robiť. Niektorí mladíci ma však príjemne prekvapili. Bol by som rád, kebyže trénujú už len s nami, s A tímom, určite by sme ich mohli zapracovať do tímu. Odohrali sme posledný zápas, celkovo sme skončili v strede tabuľky. Za danej situácie som s týmto umiestnením spokojný,“ povedal po zápase tréner Pavol Strapáč.
Góly: 64., 74. P. Lovás, 84. Šípka. ŽK: Kormaňák (ČADCA). Rozhodoval Jaroščiak, 160 divákov.
L. ŠTIAVNICA: Žiaran – Gejdoš, Svetlák (86. Koleň), Demko, Mihálik, Hoferica, Baran (54. Šiška), M. Lovás, P. Lovás (82. Šípka), Sokol, Dzuriak.
ČADCA: Hlava – Špila, Tlelka, Kormaňák, Ciesarík, Polka, Kulla (77. T. Krupík), Zubka, Kubalák, R. Krupík (85. Samuhel), Pohančeník.

Prečítajte si tiež: Oblastný futbal: V Horelici sa iskrilo, "Kolembusovci" si napravili chuť Čítajte

Námestovo – Makov 4:0 (3:0)

Domáce Námestovo v prvom polčase trikrát zaslúžene skórovalo, okrem toho Kovalík zneškodnil aj pokutový kop. Makov nevyužil dve zaváhania domácich. V prvom prípade mohol Zimka ešte potiahnuť loptu bližšie k bráne, takto jeho síce prudkú strelu, ale smerujúcu do stredu brány Lešňovský vyrazil. V druhom prípade Zimka pri rozohrávke vzal loptu Lešňovskému, ale opustenú bránu z uhla netrafil. Druhý polčas Námestovo ubralo z tempa, zápas bol rozhodnutý. Makov síce nerezignoval, ale väčšiu príležitosť na skórovanie si napriek niektorým dobre rozbehnutým akciám nevypracoval. Naopak, domáci sa dostávali do šancí ľahšie, ale Kovalík už kapituloval len raz, a to z bezprostrednej blízkosti. Javorník zrejme zaznamenal rekord, do zápasu naskočil Martin Pavlik ml. vo veku 16 rokov a 2 dni.
Góly: 16., 34. Košút, 45. Jagnešák, 88. Bakoš. ŽK: Lavrovič (MAKOV). Rozhodoval Horný, 150 divákov.
NÁMESTOVO: Lešňovský – Čierník, Buckulčík, Habiňák, Pikoš, Siman, Kubás, Kurtulík, Čecho (74. Kubica), Jagnešák (84. Snovák), Košút (62. Bakoš).
MAKOV: Kovalík – Majerčík (88. Stolárik), Trajkovski, Janita, Zimka, Práznovský (58. Kulla), Lojdl, Lavrovič, Kováčik, Pobijak, Blažek (82. Pavlík).

Lučenec – Krásno nad Kysucou 2:0 (1:0)

Krásno nad Kysucou ešte nemá istotu záchrany v súťaži, a tak na pôde Lučenca potrebovalo bodovať ako soľ. Žiaľ, góly strieľali len domáci, po jednom v každom polčase, a tak tri body ostali v Lučenci. Zverenci trénera Vladimíra Kuťku tak odohrajú doma s Novou Baňou veľmi dôležitý zápas.
Góly: 17. Husanik, 84. Dum-Mene Best. ŽK: Szücs, Püšpöky, Kovanič, Oláh – Kopásek, Chupáč. Rozhodoval Valentýni, 250 divákov.
LUČENEC: Brauneis – Vilhan (88. Dedinský), Kováč, Szücs, Cseri, Višić, Husanik, Püšpöky, Dum-Mene Best (87. Kovalančík), Kovanič, Oláh (80. Kamendy).
KRÁSNO: Lastovica – Novotný, Timek, Beniač, Boris, Kopásek, Sýkora, Koleno, Rajnoha (54. Pagáč), Macura, Chupáč.

Ostatné výsledky 27. kola: N. Baňa – Lip. Hrádok 1:3, Detva – Žarnovica 2:2, Kremnička – Podbrezová B 1:2, Kalinovo – Teplička nad Váhom 2:3.

Rosina – Staškov 6:2 (5:1)

Rýchly gól hostí naštartoval gólový koncert domácich. Ešte v prvom polčase sa presadil hetrikom Bistiak, ku ktorému sa pridali jedným presným zásahom Mrázik a Švikruha a do šatní sa šlo za stavu 5:1. Následne skorigoval Páleník, ale bodku za zápasom a prekvapivo vysokou výhrou Rosiny dal Gajdoš.
Góly: 20., 31., 38. Bistiak, 22. Mrázik (11m), 43. Švikruha, 89. M. Gajdoš – 13. Barnošák, 53. Paleník. ŽK: Kurucár – Sýkora, Baričák, Martiník. ČK: Martiník (Staškov). Rozhodoval Gregorec, 150 divákov.
ROSINA: Jurčenko – Kurucár, M. Gajdoš, Bolibruch, Jaroš, Porubčanský, Mrázik, Bistiak (74. Roba), Švikruha (81. E. Gajdoš), Hruboš, Drexler (85. Hrabčák).
STAŠKOV: Gavlák – Paleník, P. Gottwald, Sýkora, Baričák, Kohút, Maslík, Martiník, Michalík (88. M. Gottwald), Barnošák (70. Gracík), Grečmal (76. Bulej).

Bánová – Kysucké Nové Mesto 1:0 (0:0)

V Bánovej predviedli obe mužstvá výborný výkon, ale viac športového šťastia mali domáci, ktorých v posledných minútach spasil Sulovský jediným gólom stretnutia. Vo vyrovnanom zápase mali miernu prevahu domáci, ale spravodlivejšia v tomto zápase by bola remíza.
Góly: 90. Sulovský. ŽK: Valiašek (Kysucké Nové Mesto). Rozhodoval Grenčík, 100 divákov.
BÁNOVÁ: Juhás – Šramo, Kubena, Kostolný, Kincl, Lazar, Polóni (71. Sedliaček), Sulovský, Gašperec (46. Dzirbík), Štalmach, Tkáčik.
KYSUCKÉ NOVÉ MESTO: Milo – Marko Kopas, Belaník, Valiašek, Brodňan, Štefunda (67. Mart. Kopas), J. Čelko, Kubala, Beliančin, Bugáň (76. M. Čelko), Martinček.

Ostatné výsledky 25. kola: Diviaky – Dolný Kubín 0:1, Turčianska Štiavnička – Oravské Veselé 1:1, Bytča – Závažná Poruba 2:2, Belá-Dulice – Tvrdošín 4:2, Stráňavy – Trstená 0:0.

Rudina – Štiavnik 0:6 (0:2)

Vo veľmi dôležitom zápase, v ktorom sa hralo o záchranu, Rudina herne aj psychicky zlyhala a súper ju predčil svojou kombinačnou hrou. Prvý polčas domáci ešte so súperom ako-tak držali krok. Do druhého polčasu nastúpili domáci s dvojgólovým mankom, no stále živili nádej na skorigovanie výsledku. Štiavnik sa však dostal do trojgólového vedenia a následne bol vylúčený domáci hráč Patrik Lisko, čo Rudinu oslabilo a súper do konca zápasu strelil ešte tri góly. Obdiv a poďakovanie patrí brankárovi Rolandovi Kotrčovi, ktorý celý zápas odchytal s vykĺbeným ramenom, ale aj hráčom a divákom tohto stretnutia.
Góly: 24. Mračník, 36. Všelko, 52. Gulán, 71. Pobiak, 81. Lulák, 84. Krajči. ŽK: Lisko, Matejka – Krajči, Gulán, ČK: 64. po 2. ŽK Lisko (RUDINA). Rozhodoval Remeň, 100 divákov.
RUDINA: Kotrč – Poláček, J. Čičala, Pečala, Lisko, Novák, A. Čičala, Ma. Martinec (46. Matejka), Mičian, Húšťava (46. Chovanec), Šedo.
ŠTIAVNIK: Mištrík – Pobiak, Piroha, Hajko, Krajči, Mračník, Kahát, Milúch, Gulán (53. Fujaček), Všelko (72. Hujo), Možucha (61. Lulák).

Čierne – Terchová 3:0 (1:0)

Kvalitný futbal mali možnosť vidieť diváci v Čiernom, kde domáci futbalisti pokračovali v spoľahlivých a perfektných výkonoch. Svoju jarnú neporaziteľnosť Čierne doma potvrdilo aj proti dobre hrajúcemu lídrovi súťaže z Terchovej. Za zmienku stojí „televízny“ gól v podaní Krenželáka, ktorý v šestnástke predviedol bravúrne nožničky.
Góly: 35. Gallo (vlastný), 53. Krenželák, 66. Staňo. Bez kariet. Rozhodoval Škvarek, 200 divákov.
ČIERNE: Fonš – Dirgas (27. Kopásek), Benko, F. Malík (85. J. Privarčák), Birtus (76. M. Privarčák), Jaroš, J. Malík, Krenželák, Baláž, Staňo, Časnocha.
TERCHOVÁ: Sága – Perexta, Papala, Tlacháč, Ďurica, Baláž (72. Struharňanský), Michálek, Gallo, J. Jánošík, Š. Jánošík, Kačáni (58. Boháč).

Varín – Skalité 2:3 (1:0)

Prvý gól duelu prišiel v 25. minúte, keď sa lopta dostala k Lopušanovi a ten prestrelil Kavčáka. V 55. minúte si hostia opäť nepostrážili Lopušana, ktorý ich za to opäť potrestal gólovou strelou. Následne však zobralo opraty zápasu do svojich rúk hosťujúce mužstvo, ktoré troma gólmi otočilo priebeh duelu a vezie si z Varína tri vybojované body. Skalité tak pokračuje vo výborných výkonoch i naďalej, na záver sezóny odohrá doma derby zápas proti tímu ŠK Čierne. Tento duel rozhodne o tom, ktorý klub zo susedských obcí skončí v tabuľke vyššie, momentálne má k tomu o bod bližšie mužstvo Jozefa Privarčáka z Čierneho.
Góly: 25. a 55. Lopušan – 58. Mikula, 74. Mudrík, 89. Krčmárik. Rozhodoval Majerčík, 150 divákov. ČK: 90. Kadrliak.
VARÍN: Ružička – Williger (58. Zavoďančík), Lopušan, Repáň, Ondráš, Bielik, Koňušiak, Repaský, Ceplák, Kadrliak, Hruška.
SKALITÉ: Kavčák – Mikula, Petrák, Borovička, Vaňovec, Špilák (86. Laš), Kotschy (70. Kotschy), Serafín, Gavenčiak (46. Križek), Mudrík, Krčmárik.

Belá – Rudinská 0:0

Zápasu chýbalo korenie futbalu, ktorým sú nepochybne góly. Kvalitná hra obrán, podporená bezchybným výkonom oboch brankárov, mala za následok, že 130 divákov sa strely, ktorá by prešla za jedného či druhého brankára, nedočkalo.
ŽK: Tichák, Ševčík, Krška – Kravec, Malíček M., Zaťovič. Rozhodoval Burger, 130 divákov.
BELÁ: Tichák – Macho, Gapa, Šipčiak, Povinec, Čepela (80. Laščiak), Ševčík, Mintách, Remek, Krška (70. Vrábel), Franek (65. Svetlovský).
RUDINSKÁ: Gašinec – Malíček R., Kravec, Malík, Buček, Saga, Luciak, Buček, Malíček M., Čupa, Zaťovič.

Bytčica – Zborov 3:12 (1:5)

Nezaujatý divák si prišiel v Bytčici na svoje, pretože v zápase padlo až pätnásť gólov. Zahviezdil najmä Juraj Tvrdý, ktorý sa presadil až sedemkrát. Výkon domácich sa dá označiť za katastrofu.
Góly: 28. Willinger, 56. Vršanský, 73. Zuziak – 4., 14., 30. (11 m), 52., 60., 75. a 85. Tvrdý J., 20. (vl.) Morvay, 40. Kubla, 71. Rusnák, 80. (pen.) Minarčík, 89. Martinec. Rozhodoval Močiliak, 82 divákov. ŽK: Svetlovský – Kocifaj, Kubla.
BYTČICA: Malich – Kuciak, Mičiak, Willinger, Morvay (66. Mojík), Wtorek, Zuziak, Vršanský, Dudoň (46. Dietrich), Rojček Svetlovský (46. Mintál).
ZBOROV: Kučerík – Mešťaník, Tvrdý J., Grajciar, Martinec, Kocifaj (46. Rusnák), Minarčík, Kubla, Neveďal, Podmanický (12. Tvrdý P.), Štrba (60. Hollý).

Rajec – Višňové 5:0 (3:0)

Zápas mal od úvodu jasný priebeh a zmenil sa opäť na predstavenie jedného muža – Martina Kordiša. Ten načal v oklieštenej zostave hrajúce Višňové už v prvom polčase hetrikom. Po zmene strán pridal ešte dva góly a rozhodol tak o jednoznačnej výhre Rajca.
Góly: 14., 20., 45., 49. a 54. Kordiš. Rozhodoval Duraj, 200 divákov. ŽK: Ťažký.
RAJEC: Fraštia – Pekara, Hájek, Miko, Chupáň (30. Očko, 60. Paulini), Rybár, Hollý (54. Osika), Panák, Person, Dubeň, Kordiš.
VISŇOVÉ: Kmecík – Ondák, Kočiš, Drahno, Németh, Štefanica O., Hubočan, Sventek, Majtán, Štefanica A., Ťažký.

Zostávajúci výsledok 25. kola: Predmier – Strečno 4:1.

1. Terchová 25 20 1 4 72:24 61
2. Rajec 25 18 3 4 85:22 57
3. Čierne 25 15 2 8 73:51 47
4. Skalité 25 14 4 7 61:36 46
5. Strečno 25 15 0 10 60:37 45