Regionálny futbal: Krásno odvrátilo hrozbu, "vykúpila sa" aj Kysuca a Rudinská

Dramatický záver regionálnych súťaží priniesol zaujímavé výsledky, Rudina do Strečna nepricestovala.

Nedeľňajší zápas rozhodol Branislav Macura (vľavo).Nedeľňajší zápas rozhodol Branislav Macura (vľavo). (Zdroj: RB)

III. LIGA

Krásno nad Kysucou – Nová Baňa 2:1 (0:0)

Dôležitý zápas o zotrvanie v súťaži, z ktorej okrem odhlásenej Stráže vypadávajú ďalšie štyri celky, domáce Krásno zvládlo. Po bezgólovom prvom polčase síce otvorili skóre hostia, keď sa v 62. min presadil Pútec, no nakoniec sa radoval Tatran. V 77. min vyrovnal Chupáč a v 88. min rozhodol o víťazstve Macura. Krásno sa tak udržalo v III. lige.
Góly: 77. Chupáč, 88. Macura – 62. Pútec. ŽK: Timek, Chupáč – Bartoš. Rozhodoval Holas, 200 divákov.
KRÁSNO: Lastovica – Novotný, Timek, Beniač, Boris, Pagáč (68. Zátek), Kopásek, Sýkora (63. Harman), Koleno, Macura (89. Rajnoha), Chupáč.
NOVÁ BAŇA: Pavol – Karvaš, Pútec, Budinský, Čákovský, Tužinský, Fereje, Úškrt, Pacalaj, Bartoš, Hanák.

Makov – Liptovská Štiavnica 3:4 (3:2)

Hostia vstúpili do zápasu lepšie. Najskôr Kovalik zlikvidoval 100-percentnú príležitosť, ale o pár minút sa ujali vedenia po štandardnej situácii. Z bezprostrednej blízkosti otvoril skóre Gejdoš, keď dokopol loptu z metra do siete – 0:1. Javorník odpovedal onedlho vyrovnávajúcim gólom, Zimka prekvapil hosťujúceho brankára pohotovou strelou po zemi spoza šestnástky – 1:1. Makov ožil, pekne zakombinoval na pravej strane a druhý gól ponúkol Zimkovi peknou prihrávkou Blažek – 2:1. Javorník bol na koni a keď si štandardku z ľavej strany postavil Janita, bolo 3:1. Domáci boli v týchto fázach lepší, ale zbytočne dovolili hosťom pred koncom polčasu korigovať na 3:2. Omladení domáci nezachytili nástup Štiavnice do druhej časti, v 50. minúte hostia vyrovnali na 3:3. Oba tímy chceli zvíťaziť, hostia si vypracovali viac príležitostí na strelenie gólu. Za domácich mohli strhnúť víťazstvo Zimka a David Lojdl, ktorý sa ocitol sám pred brankárom Žiaranom. O víťazstve Liptovskej Štiavnice rozhodol v 90. minúte po centri z pravej strany Lovás.
Góly: 20., 29. Zimka, 41. Janita – 14. Gejdoš, 41. Hoferica, 50., 90. P. Lovás. ŽK: Lovás, Sokol, Baran (LIPTOVSKÁ ŠTIAVNICA). Rozhodoval Ligas, 250 divákov.
MAKOV: Kovalík – Majerčík, Trajkovski, Janita, Kováčik, Zimka, Práznovský (74. Pavlík), Lojdl, Blažek, Lavrovič, Pobijak.
LIPTOVSKÁ ŠTIAVNICA: Žiaran – Gejdoš, Svetlák, Demko, Mihálik, Hoferica, M. Lovás, Šiška (46. Baran), P. Lovás, Sokol (79. Šípka), Dzuriak.

Prečítajte si tiež: Strelil gól Realu Madrid. Futbalový velikán ukončí kariéru Čítajte

Ostatné výsledky 28. kola: Liptovský Hrádok – Námestovo 4:1, Fiľakovo – Kalinovo 2:2, Podbrezová B – Detva 3:1, Žarnovica – Lučenec 1:1, Teplička nad Váhom – Kremnička 0:2.

15. Makov 28 6 2 20 35:70 20

Pozn: ak sa všetky tímy prihlásia do súťaží, v ktorých si vybojovali právo účasti, z III. ligy vypadne Makov, Detva a Nová Baňa. Právo postupu si vybojoval Liptovský Hrádok.

IV. LIGA

Kysucké Nové Mesto – Bytča 1:0 (1:0)

Derby zápas tímov z dna tabuľky, ktorý mal nádych boja o záchranu, sa hral najmä medzi šestnástkami s množstvom nepresností na jednej či druhej strane. Za povšimnutie stojí gól Belaníka, ktorý v 24. minúte vymietol pravý horný roh súperovej bránky a Balážovi nedal žiadnu šancu- 1:0. Druhý polčas Bytča hru otvorila, snažila sa vyrovnať, ale napriek tomu viac gólových šancí z brejkov mali Kysučania, ktorí zaslúžene zvíťazili. Kysucké Nové Mesto sa tak zachránilo vo štvrtej lige, vypadnú len Bytča a Turčianska Štiavnička.
Gól: 24. Belaník. ŽK: Belaník, Vališek – Kocian, Pavlík, Mikoláš. Rozhodoval Butora, 200 divákov.
KYSUCKÉ NOVÉ MESTO: Milo – Belaník, Valiašek, Brodňan, Štefunda, J. Čelko, Kubala, Beliančin, Bugáň (68. M. Čelko), Martinček, Rudinec (46. Marko Kopas).
BYTČA: Baláž – Ďurkech (66. Špánik), Kocian, Pavlík, Šamaj, Kostelný, Kučavík (52. Daniš), Malík, Gajdošík, Mikoláš, Gašperík.

Staškov – Turčianska Štiavnička 7:1 (1:1)

Staškov si po zaváhaniach v posledných zápasoch chcel udobriť divákov a zároveň sa rozlúčiť so sezónou víťazne. Bol to však posledný tím tabuľky z Turčianskej Štiavničky, ktorý v 17. min otvoril skóre Ťaptíkom. Potom už prišli chvíle domácej Slávie a jej domáca suverenita, ktorú, až na jeden zápas, potvrdzuje v celej sezóne. Na 1:1 vyrovnal Gottwald a následne hetrikom otočil zápas kanonier Červenec. Domáci pokračovali vo výbornej hre aj v ďalšom priebehu zápasu a zvýšili už na 6:1. Posledné slovo patrilo v 83. minúte Rastislavovi Michalíkovi, ktorý v 83. minúte stanovil skóre na konečných 7:1 a strelil tak svoj posledný gól v kariére.
Góly: 20. Gottwald, 47., 51., 56. Červenec, 67. Kohút, 80. T. Gavlák, 83. Michalík – 17. Ťaptík. ŽK: Grečmal (STAŠKOV). Rozhodoval Šašváry, 120 divákov.
STAŠKOV: M. Gavlák – Paleník, Sýkora, Baričák, T. Gavlák, Kohút, Maslík (17. Brezina), Lysík (53. Kaličák), Michalík, Gottwald, Červenec (60. Grečmal).
TURČIANSKA ŠTIAVNIČKA: Trnovský – Mihaľ (60. Burda), Bella, Chmúrny, Kališ, Vojt, Kostra, Peržeľ (57. Bače), Mi. Gregor (76. Ma. Gregor), Hudec, Ťaptík.

Ostatné výsledky 26. kola: Trstená – Belá-Dulice 4:3, Tvrdošín – Bánová 4:2, Závažná Poruba – Rosina 2:1, Oravské Veselé – Diviaky 5:0, Dolný Kubín – Stráňavy 1:0.

14. T. Štiavnička 26 5 4 17 29:75 19

Pozn: ak sa všetky tímy prihlásia do súťaží, v ktorých si vybojovali právo účasti, zo IV. ligy vypadne Bytča a Turčianska Štiavnička. Právo postupu si vybojovalo Oravské Veselé.

V. LIGA

Zborov nad Bystricou – Belá 1:0 (1:0)

V zápase, v ktorom o nič nešlo, sa stretli mužstvá, ktoré hrali vyrovnanú partiu bez zbytočných faulov. Jediný gól zápasu strelil v prvom polčase Tvrdý. Domáci mohli pridať ešte jeden gól, ale súperova konštrukcia brány bola proti.
Gól: 25. Tvrdý. ŽK: Neveďal (ZBOROV). Rozhodoval Dančo, 150 divákov.
ZBOROV: Šustek – Podmanický (89. Noskovič), Štrba, Mešťaník, Tvrdý (85. Stasinka), Grajciar, Vidosavljevič (65. Jedinák), Martinec, Minarčík, Kubla, Neveďal.
BELÁ: Mihalčatin – Macho, Gapa, Šipčiak, Povinec, Ševčík, Mintách (77. P. Vrábel), Remek (63. M. Vrábel), Žingora, Svetlovský (46. Hýll), Laščiak.

Rudinská – Varín 1:0 (0:0)

Domáci živili nádej na záchranu, situáciu však už nemali vo svojich rukách a museli čakať aj na výsledky z vyšších súťaží. Do karát im nahrala Rudina, ktorá nepricestovala do Strečna a ponúkla tak Rudinskej šancu preskočiť ju v tabuľke. Slovanu sa to podarilo, keď sa o jediný gól zápasu postaral Čupa.
Gól: 66. Čupa. ŽK: R. Malíček – Koňušiak. Rozhodoval Farsky, 100 divákov.
RUDINSKÁ: Gašinec – J. Buček (33. M. Buček), Čupa, M. Malíček, Kravec, Malík, R. Buček (90. Grešák), Vlček, R. Malíček, Ondrúšek (81. Luciak), Saga.
VARÍN: Ružička – Lopušan, Repáň, Ondráš, Bielik, Koňušiak, Kadrliak, Hruška, Melišík, Hanuliak, Kubovich.

Skalité – Čierne 2:3 (0:1)

Množstvo divákov, ktorí sa prišli pozrieť na štadión, videlo vyrovnaný zápas s množstvom šancí na oboch stranách. Skóre zápasu otvorili v 21. minúte hostia zásluhou Birtusa. Po zmene strán mali domáci hráči dve vyložené šance. Najskôr nastrelili brvno, neskôr žrď, avšak skóre sa nemenilo až do 59. minúty, kedy opäť úradovali hráči Čierneho, keď na 0:2 zvýšil Jaroš. Následne domáci zvýšili tlak na bránu súpera, čo sa im vyplatilo. V 66. minúte sa z pokutového kopu nemýlil Mudrík, ktorý sa postaral i o vyrovnanie, keď už domáci boli oslabení o vylúčeného Mikulu. V nešťastnom závere sa domáci dopustili faulu v šestnástke a rozhodca nariadil pokutový kop, z ktorého sa nemýlil J. Malík, a tak zabezpečil víťazstvo pre Čierne.
Góly: 66. (11 m), 83. Mudrík – 21. Birtus, 59. Jaroš, 85. J. Malík (11m). ŽK: Vaňovec, Mikula – Unzeitig, Časnocha, Benko. ČK: 77. po 2. ŽK Mikula (SKALITÉ). Rozhodoval Považan, 300 divákov.
SKALITÉ: Kavčák – Mikula, Petrák, Borovička, Vaňovec, Špilák (66. Gavenčiak), Serafín, Mudrík, Krčmárik, Krížek, Ľuptovec (60. Kotschy).
ČIERNE: Fonš – Dirgas, Benko, F. Malík (71. Kopásek), Birtus, Jaroš, J. Malík, Krenželák (86. Privarčák), Staňo, Unzetig, Časnocha.

Ostatné výsledky 26. kola: Štiavnik – Bytčica 10:0, Višňové – Predmier 2:2, Terchová – Rajec 3:1, Strečno – Rudina, hostia na zápas nepricestovali.

14. Bytčica 26 3 0 23 31:129 9

Pozn: ak sa všetky tímy prihlásia do súťaží, v ktorých si vybojovali právo účasti, z V. ligy vypadne Rudina a Bytčica. Právo postupu si vybojovala Terchová.

Autor: Juraj Mudrík