Kysuce

Šláger kola MLMF Turzovka zvládol lepšie Slovan

V nedeľu za krásneho slnečného počasia sa odohralo 20. kolo mestskej ligy v Turzovke. Hlavným ťahákom kola bolo stretnutie medzi tretím a štvrtým tímom tabuľky.

TURZOVKA. V ranných hodinách sa stretli družstva Legends a FC 2010 Vyšný Koniec. Celý prvý polčas a začiatok druhého mal druhý tím tabuľky prevahu, ale FC 2010 VK držalo s Legends krok a po obdržaných góloch sa vždy dotiahlo na rozdiel jedného. V polovici druhého polčasu však družstvo Legends dvoma rýchlo po sebe strelenými gólmi zlomilo odpor posledného družstva mestskej ligy a zvíťazilo.

Líder tabuľky odohral vyrovnaný zápas s ŠKP Team, ale potvrdil svoju silu a v stretnutí zvíťazil. Najjednoznačnejším zápasom dňa bolo stretnutie medzi Gold Boys a FC Priority. V druhom polčase FC Priority herne a hlavne takticky úplne odpadlo a gólový prídel sa zastavil na čísle 10. Strelecky sa darilo P. Kavalekovi, ktorý vsietil 6 gólov, a tak sa dostal na vedúcu priečku najlepších strelcov mestskej ligy.

V stretnutí medzi Public Enemy a FC 09 Vyšný Koniec nedošlo k žiadnemu prekvapeniu a FC 09 VK potvrdilo lepšie postavenie v tabuľke a zvíťazilo. V očakávanom stretnutí medzi FC Tango a Slovanom začalo lepšie družstvo Tanga. Hra sa im darila a bola odmenená dvoma. Potom sa hra prelievala od jednej brány k druhej, keď obidve družstvá bojovali o každú loptu.

V závere prvého polčasu však došlo v šestkovom území k faulu a družstvo Slovanu dostalo možnosť zahrávať 6-metrový pokutový kop. Slovan ponuku neodmietol a znížil stav na 2:1. Druhý polčas začal Slovan s predsavzatím hru vyrovnať, čo sa mu po 5 minútach podarilo. Po tomto góle sa postupne dobrá hra FC Tango vytrácala a hráči Slovanu využili svoju hernú pohodu a výrazne zvíťazili.

Výsledky 20. kola:

Legends - FC 2010 Vyšný Koniec 6:3, M. Bytčánek 3, Heglas, P. Kolesár,Franek - Kišo 2, P. Zahatlan. ŠKP Team - SS Kreator 2:3, Matejík 2 - Šulek, Zavičar, Kavuliak. Gold Boys - FC Priority 10:0, Kavalek 6, Šulek 2, Nistler, Zajac. Public Enemy - FC 09 Vyšný Koniec 1:3, M. Vavrinec - Srníček, Štibor, Vlček. FC Tango - Slovan 2:6, Sruban 2 - Kubizna 2, Mich. Klago 2, Mir. Klago.

1. SS Kreator 20 16 1 3 92:41 49

2. Legends 20 16 1 3 78:38 49

3. FC Tango 20 15 0 5 83:47 45

4. Slovan 20 11 2 7 69:56 35

5. FC 09 VK 20 11 0 9 65:40 33

6. Gold Boys 20 8 2 10 65:61 26

7. ŠKP Team 20 5 3 12 39:83 18

9. P. Enemy 20 4 2 14 36:73 14