Kysuce

MLMF Turzovka má v nedeľu na programe šláger celej ligy

V prvú jesennú nedeľu sa odohralo v Turzovke 22. kolo mestskej ligy.

TURZOVKA. Zápasom dňa bolo stretnutie družstiev Legends a Slovanu. Kolo bolo bohaté na góly, začalo sa derby medzi Vyšný Koniec 09 a Vyšný Koniec 2010. Stretnutie jednoznačne vyznelo pre VK 09, keď VK 2010 výrazne neohrozil súperovu bránku. V ďalšom zápase dňa sa stretli družstva FC Priority a Public Enemy.

Priority konečne zahrali svoju hru a premieňali šance. Public Enemy nebol dôrazný v koncovke a nebyť niekoľkominútového druhopolčasového herného výpadku Priority, bol by konečný rozdiel vo výsledku vyšší. Tretie družstvo tabuľky FC Tango hralo s ŠKP Team.

Očakávalo sa, že stretnutie bude mať jednoznačný priebeh s ohľadom na postavenie družstiev v tabuľke. Stali sa však z toho strelecké dostihy, ktoré na svoju stranu strhlo FC Tango. V stretnutí dňa medzi Legends a Slovanom bola otázka, ako sa Legends vysporiada s prvým z ťažkých súperov, ktoré ho čakajú v nasledujúcich troch kolách. Zápas od prvej minúty naznačil, že to bude tuhý boj.

Prvý polčas lepšie zvládlo družstvo Legends a výsledok 2:0 dával družstvu nádej, že zápas bude v jeho réžii. Ale Slovan i pri nepriaznivom stave vie zabojovať ,veď už niekoľkokrát v tejto sezóne dokázal v druhom polčase zvrátiť nepriaznivý výsledok vo svoj prospech.

V ďalšom priebehu stretnutia zabojoval a vyrovnal výsledok na 2:2. Do zápasu sa napokon vniesla aj nervozita a na ihrisku sa viac debatovalo ako hralo. Slovan nebol od ďalšieho zvratu ďaleko, keď dve veľmi sľubné šance na skórovanie nepremenil. Nakoniec sa z víťazstva radovalo družstvo Legends, ktoré 5 minút pred koncom stretnutia strelilo víťazný gól, ktorý ich udržal v boji o titul mestskej ligy.

V poslednom stretnutí nastúpil Gold Boys s ambíciou potrápiť lídra tabuľky. Prvé družstvo ligy však nenechalo nič na náhode. V prvých 5 minútach potrestalo chyby Gold Boys dvoma gólmi a do polčasu pridalo ďalšie dva. Druhý polčas pokračoval v tom istom duchu až do stavu 7:0. Potešujúce pre stretnutie bolo, že Gold Boys ešte zabojoval a strelil góly, ktorými hrozivý výsledok skorigoval na prijateľný rozdiel.

Výsledky 22. kola:

Public Enemy - FC Priority 4:8, Horčičiak 2, M. Vavrinec 2 - Bibor 2 Puchoň 2, Hejčík 2, Hrčka, Poláček. FC 09 Vyšný Koniec - FC 2010 Vyšný Koniec 6:0, Blažek 2, Vlček 2, Srníček, Pavlík. ŠKP Team - FC Tango 5:8, Matejík 2, M. Kubošný 2, Bavlšík - Bohdaň 4, Mitaš 2, Sruban, Niník. Legends - Slovan 3:2, Turiak 2, Heglas - Mich. Klago, Mar. Pajer. Gold Boys - SS Kreator 4:8, Kavalek 2, Nistler, Šulek - Šulek 4, Zavičár 2, Kavuliak, Rovňaník.

1. SS Kreator 22 18 1 3 105:48 55

2. Legends 22 18 1 3 88:43 55

3. FC Tango 22 16 0 6 94:57 48

4. FC 09 VK 22 13 0 9 77:42 39

5. Slovan 22 12 2 8 74:60 38

6. Gold Boys 22 8 2 12 70:72 26

7. ŠKP Team 22 5 3 14 46:97 18

8. FC Priority 22 5 1 16 58:100 16