Kysuce

Legends o krok bližšie k titulu

V nedeľňajšom daždivom dopoludní sa v Závodí odohralo 24. kolo mestskej ligy.

TURZOVKA. Sledovaným stretnutím dňa bol zápas medzi prvým a tretím družstvom ligy. V prvých ranných zápasoch sa stretli družstva z druhej polovice tabuľky. V stretnutí medzi G.Boys a ŠKP to bola pre G.Boys škola z efektivity. Gold Boys tvorili hru a snažili sa prekonať súperovho brankára.

To sa im nedarilo a tak prišli tresty zo strany ŠKP, ktorí rýchlymi protiútokmi rozhodli stretnutie vo svoj prospech. V zápase posledných družstiev ligy FC Vyšný Koniec 2010 a Priority sa v prvom polčase strelecky viac darilo VK 2010. V druhom polčase sa podarilo Priority nepriaznivý stav dostať do remízovej podoby. Ďalší zápas susedov v tabuľke medzi Slovanom a FC V. Koniec 09 bol v prvom polčase vyrovnaný a priaznivci malého futbalu v ňom gól nevideli.

Druhý polčas jasne vyznel pre Slovan, ktorý vsietil štyri góly a žiadny neinkasoval. SS Kreator hral s Public Enemy a chcel potvrdiť postavenie v tabuľke. Prvý polčas P. Enemy ržal krok s druhým družstvom tabuľky a udržal si čisté konto. V druhom polčase narastal herný tlak zo strany Kreatoru, ktorý sa dostával častejšie ku zakončeniu a z toho rezultovali dva góly, ktoré rozhodli o jeho víťazstve.

Očakávaný duel medzi lídrom ligy – Legends a tretím týmom ligy FC Tango priniesol pohľadný súboj, kde sa očakávalo možné zdramatizovanie záveru ligy. Hra bola rýchla, obe družstvá sa snažila svoje útoky gólovo zakončiť. V prvom polčase sa viac darilo Legends, ktorí odchádzali na polčasovú prestávku s jednogólovým vedením.

Do polovice druhého polčasu sa hralo za nezmeneného stavu aj herného štýlu u oboch družstiev. Legends využilo chybu súpera v strede ihriska, rýchlou kombináciou prečíslili obranu Tanga a zvýšili svoj náskok na rozdiel dvoch gólov. Po pár minútach opäť po rýchlej kombinácii pridali štvrtý gól v stretnutí. V závere Tango znížilo, ale to už nič nezmenilo na tom, že Legends urobili ďalší dôležitý krok za vysneným titulom v mestskej lige.

Výsledky 24. kola:

Legends - FC Tango 4:2, M. Bytčanek,P. Bytčanek ml, P. Kolesár, Turiak - Cipko, Bohdaň. ŠKP Team - Gold Boys 4:1, M. Kubošný 3, Matejík - Kavalek. Public Enemy - SS Kreator 0:2, R. Mucha, Kavuliak. FC 09 Vyšný Koniec - Slovan 0:4, Kubizna 3, M. Pajer. FC Priority - FC 2010 Vyšný Koniec 3:3, Bibora 2, Hejčík - P. Zahatlan 2, Mudrík.

1. Legends 24 20 1 3 97:48 61

2. SS Kreator 24 19 1 4 110:53 58

3. FC Tango 24 17 0 7 102:63 51

4. FC 09 VK 24 14 0 10 81:48 42

5. Slovan 24 13 2 9 79:63 41

6. Gold Boys 24 8 2 14 73:82 26

7. ŠKP Team 24 6 3 15 52:101 21

8. Public Enemy 24 5 3 16 46:88 18