V derby 30. kola sa zrodila bezgólová remíza, Čadca je stále na tretej priečke

Uplynulý týždeň pokračovali súboje na futbalových trávnikoch. V MR Stred sa hralo plánované 23. kolo a zároveň i predohrávané 30. kolo. To prinieslo derby medzi Kysuckým Novým Mestom a Čadcou. V tabuľke sú na tom najlepšie Čadčania, záchranárske práce stá

le sužujú Kysučanov.

Tisovec - Čadca 2:0 (1:0)

Hostia nezachytili úvod, Tisovec sa dôrazom a väčším chcením tlačil dopredu. V 9. min. Čadca otvorila ľavú stranu a po prihrávke pod seba nedal Tyčiak Hlavovi šancu – 1:0. Aj keď Čadčania na pár minút prevzali iniciatívu, CSM nepoľavil z dôrazu a šance sa rodili len ťažko. V 14. min. zakončil Sudor po brejku nepresne, podobne si počínal v 19. min. Levický. Nasadenie na hranici dovoleného pocítil v 32. min. aj Hlava, Tisovčania pretlačili loptu „hokejovo“ do siete, ale pískal sa faul.

Čadca vstúpila do druhej časti zdravšie. V 54. min. „horelo“ pred Belicom po Kubištovom rohu. Na dostrel sa však dostávala len po štandardkách, podobne CSM. V 62. min. boxoval Hlava priamy kop s chuťou hrajúceho Levického. Situáciu, ktorú zažije futbalista párkrát v kariére, si „vyžral“ v 65. min. J. Tlelka. Jeho nešťastne zahratá malá domov skončila v sieti – 2:0! Bránu ohrozil v 84. min. až striedajúci Kulla, vo vápne smolne nastrelil spoluhráča. V závere ešte zaujala strela Levického po sérii narážačiek a efektný zákrok Hlavu.

Tisovec si vypracoval dve čisté šance, skóroval raz a vyhral 2:0. Čadca v Tisovci prehrala podobne ako v predchádzajúcich dvoch sezónach. CSM bol dôraznejší, dal rýchly gól, viac chcel. S výnimkou stretnutia so Žilinou mal FK doposiaľ takmer v každom zápase herne navrch, v 23. kole tomu tak nebolo.

Góly: 9. Tyčiak, 66. J. Tlelka vlastný. ŽK: Tyčiak, Valaštek – Michalina, T. Tlelka, Ferenčák, Kubišta. Rozhodoval Košarnik, 200 divákov.

FK: Hlava – J. Tlelka, Novotný, Kormanec, Kubišta, Polka, Pagáč, Michalina (62), Ferenčák (89), T. Tlelka, Krištofik (69), striedania: 62. Jarabica, 69. A. Kulla, 89. Pavolko, Ľ. Kuric, Rajnoha.

Kalinovo – KNM 4:0 (1:0)

Zápas sa začal za ideálneho počasia na upravenom trávniku a už v 1. minúte hosťujúci Minárik vybojoval svojím dôrazom rohový kop, čo bolo zo strany KNM na dlhú dobu všetko. V druhej minúte zakončil domáci Hazucha zo 16 metrov nepresne. V 14. minúte spálil veľkú šancu Hazucha, keď tesne minul bránu pri strele zo 6 metrov. V 16. minúte po minisúboji Kosa-Hazucha bolo stále 0:0. Kosa sa zaskvel pri strele z 5 metrov.

V 27. minúte sa hostia rozhodli, že konečne zaútočia, pričom Šidlova strela z 25 metrov letela mimo domácu bránu. V 32. minúte Kalinovo skúšalo šťastie strelou z 20 metrov, ale opäť Kosa výborne kryl. V 37. minúte sa domáci radovali, keď Hazucha poslal center z ľavej strany a pred brankárom Kosom skákali dvaja neobsadení hráči, čo využil Koták na strelenie vedúceho gólu – 1:0.

V 51. minúte zvýšil nikým neatakovaný Radič na 2:0. Hosťujúca lavička reagovala na vývoj zápasu dvojitým striedaním, keď na ihrisko prišiel agilný Bočej s Mozolom. V 57. minúte fantasticky Kosa pri strele zo 7 metrov zachránil MŠK od ďalšieho streleného gólu. O dve minúty neskôr opäť Kosa zakročil proti Hazuchovi. Kysuca mohla znížiť v 64. minúte, kedy Mozol jedinou strelou do priestoru brány presne trafil brankára Kalinova. O tri minúty neskôr pokračoval seriál Kosa-Hazucha a ako bolo zvykom, Kosa bol opäť víťazný.

Domáci sniper sa konečne presadil v 70. minúte po samostatnom nájazde a upravil tak už na 3:0. Do konca zápasu sa hralo prevažne pred bránou KNM, ale našťastie už padol iba jeden gól. V 93. minúte po strele zvnútra šestnástky stanovil Hronec na konečných 4:0. „Urobili sme si pekný výlet, chlapci si zahrali na výbornom ihrisku s priemerným súperom, z ktorého samého urobili hviezdny tím. Takto sa o záchranárske body nehrá,“ povedal po zápase Miroslav Toman, vedúci mužstva KNM.

Góly: 37. Koták, 51. Radič, 71. Hazucha, 93. Hronec. ŽK: Cvacho, Bočej (KNM). Rozhodoval Horák, 250 divákov.

KNM: Kosa – Valjašek, Horvát (71. Elsner), Tabak, Cvacho, Minárik (53. Bočej), Šidlo, Chovanko (53. Mozol), Baranec, Čelko, Martinec.

Krásno – L. Štiavnica 3:1 (1:0)

Prvá polhodina. Až v 31. minúte sa ocitli domáci v šanci, ktoprú však nepremenili. O 3 minúty hostia pohrozili,. Avšak tiež bez efektu. 5 minút pred skončením prvého dejstva domáci hráči krásna zaútočili a po kombinaťčnej akcii Lušňák otvoril skóre – 1:0. Po obrátke malo krásno niekoľko vyloťen ých šancí, jednu z nich v 50. minúte po peknej akcii premenil Tomčala – 2:0.

V 58. minúte sa Štrba ocitol v dobrej akcii pred brankárom Žiaranom, jeho hlavička smerovala nad bránu. O minútu na to malo Krásno ďalšiu čistú šancu, no opäť ju nepremenilo. V 70. minúte sa dostal Jakubec do brejku a zvýšil na 3:0.Liptovská Štiavnica korigovala v 79. minúte Mahútom na konečných 3:1. Krásno mohlo svoj náskok zveľadiť, zvyšné šance už nevyužilo a vyhralo 3:1.

Góly: 41. Lušňák, 50. Tomčala, 75. Jakubec – 79. Mahút. ŽK: Seko, Blahuta, Lušňák – Baran. Rozhodoval Jaroslav Korenčík, 80 divákov.

KRÁSNO: Lastovica – Borovička, Seko, Švábik, Blahuta, Tomčala (83. Gavenčiak), Jakubec, Timek, D. Štrba, Lušňák (87. R. Sýkora), Ondrušek (46. Kopásek).

Ostatné výsledky 23. kola: N. Baňa - MFK BB 3:1, D. Tížina - Pohronie ZH/DŽ 2:0, B. Štiavnica - Zvolen 3:1, Žilina B - Bytča, nedohrané, Z. Poruba - Brusno 1:1

Predohrávané 30. kolo

KNM - Čadca 0:0

Vo sviatočný deň a v doobedných hodinách sa začalo derby medzi mužstvami, ktoré sú na opačných koncoch tabuľky, čo potvrdzovali hostia v úvodných minútach miernou hernou prevahou, ale bez žiadnej šance. Prvá strela na Hlavovu bránu letela v 10. minúte, jej autorom bol agilný Elsner, ale jeho pokus bol malinou pre hosťujúceho brankára. Najväčšie nebezpečenstvo hrozilo po tvrdých presných strelách, čo potvrdil v 16. minúte Polka, ale Kosu neprekonal.

Domáci kontrovali v 23. minúte, keď z priameho kopu netrafil bránu Cvacho. V 27. minúte opäť skúšal šťastie strelou z 20 metrov Elsner, ale neúspešne. Určite najväčšia šanca hostí v zápase sa zrodila v 28. minúte a bola to opäť strela z 18 metrov. Kosa skvele vyrazil na rohový kop. Do konca prvého polčasu pôsobili hostia futbalovejšie, ale domáci im kontrovali obetavou hrou, kde každý bojoval za každého.

Druhý polčas priniesol veľa bojovného futbalu z oboch strán, čoho následkom boli hlavne strelecké príležitosti zo strany Čadce a to hlavne Polkov priamy kop z asi 25 metrov, ktorý Kosa zlikvidoval. Zo strany Kysuckého Nového Mesta to bola hlavne strela Bočeja v 89. minúte, ktorý ideálne trafil loptu na rozmočenom trávniku, ale pozorný Hlava túto strelu na dva krát zneškodnil. Zápas sa skončil asi spravodlivou remízou, nakoľko ani jedno mužstvo si počas celého zápasu nevytvorilo vyloženú gólovú príležitosť. Zo zápasu si KNM odnáša jeden bod a hlavne dobrý pocit z toho, že po množstve zápasoch konečne neinkasovali.

ŽK: Horvát, Chovanko - Kulla, Kormanec, J. Tlelka. Rozhodoval Králik, 200 divákov.

MŠK: Kosa - Valjašek, Horvát, Tabak, Cvacho, Šidlo (82. Minárik), Chovanko (70. Janiš), Elsner (57. Bočej), Baranec, Čelko, Martinec.

FK ČADCA: Hlava - Novotný, J.Tlelka, Michalina, Pagáč, Kubišta (89. Kuric), Polka, Ferenčák (55. Jarabica), T. Tlelka, Kormanec, Kulla (77. Krištofík).

Ostatné výsledky predohrávaného 30. kola: B. Bystrica - Žilina B 0:2, Kalinovo - B. Štiavnica 5:1, Z. Poruba - Tisovec 2:0, Krásno - D. Tížina 0:1, L. Štiavnica - N. Baňa 0:0, Bytča - Zvolen 1:0, Brusno - Pohronie ZH/DŽ, hrá sa 15.5.

1. Žilina B 21 17 1 3 66:12 52

2. Kalinovo 22 14 5 3 45:19 47

3. Čadca 22 12 5 5 34:25 41

4. Dolná Tižina 21 11 7 3 34:24 40

5. Brusno 21 10 6 5 42:21 36

6. Krásno 22 10 5 7 34:21 35

7. L. Štiavnica 22 10 3 9 41:28 33

8. Z. Poruba 22 10 2 10 31:30 32