Kysuce

Záverečný nápor víťazný gól Kysučanom nepriniesol

Pred týždňom remizovali 2:2, a tak boj o postup do finále play off bol pred druhým zápasom otvorený. Víťaz základnej časti Openligy 1.FsK Kysucké Nové Mesto privítal doma Trnavu.

1. FsK Kysucké Nové Mesto (v žltom) si finále nezahrá. Spartak bol nad jeho sily vďaka vyššiemu počtu strelených gólov na súperovom ihrisku.(Zdroj: (MČ))

Openliga – semifinále play off

1. FSK Kysucké Nové Mesto – FC Spartak Trnava futsal 5:5 (3:3)

V druhom semifinálovom zápase Openligy už išlo do tuhého. Lepšiu pozíciu v ňom mali domáci futsalisti, ktorí si v prvom stretnutí na horúcej pôde v Trnave vybojovali nerozhodný výsledok. Pred stretnutím boli Kysučania miernym favoritom, čo však do veľkej miery skomplikovala absencia dvoch kľúčových hráčov Branislava Macuru a Kamila Kolenu. Obecenstvo očakávalo, že domáci kolektív aj napriek tomuto oslabeniu odohrá kvalitný zápas.

Už v prvej minúte sa domáci po peknej akcií ujali vedenia Gáborom. Radosť domácich netrvala dlho a už v 3. minúte po chybe domáceho kolektívu Novota vyrovnal na 1:1. Domáce družstvo hralo nervózne a v obrane sa dopúšťalo hrubých chýb, ktoré potrestal v 8. minúte Takáč a hostia otočili stav zápasu vo svoj prospech na 1:2. V 11. minúte domáci zakontrovali a Ševčíkom vyrovnali na 2:2. V obrane výrazne chýbal Koleno, čo sa opäť prejavilo v 11. minúte, keď po rozohratí získal Adámek loptu a poslal ju za chrbát domáceho gólmana Kavčáka. Domáci mali niekoľko sľubných akcií, ale strelci sa nedokázali presadiť. Až v 19. minúte Válek nekompromisne vyrovnal na 3:3.

Po zmene strán sa hrala dlho nerozhodná partia, tento výsledok posúval Trnavčanov do finále (viac gólov strelených na pôde súpera). V 29. minúte Dzúbek poslal Trnavu do vedenia a keď v 31. minúte Pecho zvýšil na 3:5, zdalo sa, že je o všetkom rozhodnuté. Domáci futsalisti sa však nevzdávali, začali hrať power play a v priebehu dvoch minút vyrovnali na 5:5.

Záver zápasu bol veľmi nervózny, domáci neustále tlačili svojho súpera, trafili aj žŕdku, víťazný gól sa im však nepodarilo streliť. 1.FsK KNM, víťaz základnej časti neprehral ani v jednom semifinálovom stretnutí, žiaľ, do finále ide Trnava, ktorá si to o openligový titul a postup do najvyššej ligy rozdá s Banskou Bystricou.

V hľadisku tento duel pozorne sledoval aj slovenský futbalový odborník Milan Lešický. „Bol to dobrý zápas. Hralo sa o postup, takže zápas mal veľký náboj. Hralo sa skôr bojovne ako technicky, bol to veľmi kvalitný druholigový zápas. V hľadisku bola výborná atmosféra, ľudia sa dobre zabavili. Je len škoda, že môže postúpiť len jedno družstvo. Domáce družstvo bolo vyradené tesne, myslím, že za tú veľkú bojovnosť by si zaslúžilo postup do finále.“

Marián Ondrušek, tréner 1.FsK KNM: „Na tento zápas sme sa dlho pripravovali. Mrzí ma, že niektorí hráči, konkrétne Koleno a Macura, nás úplne podrazili, takéto veci sa nerobia. Už pred zápasom sme tak boli značne oslabení. Samotný zápas bol vyrovnaný, súper stále viedol, my sme doťahovali. Trnava však v druhom polčase odskočila na rozdiel dvoch gólov. Odhodlali sme sa hrať power play, ktorú sme hrali celkom dobre, dokázali sme vyrovnať a mali sme dosť času streliť víťazný gól. Trafili sme tyčku, boli tam aj nejaké príležitosti. Žiaľ, nevyšlo to, a tak gratulujeme Trnave k postupu. My sme so sezónou spokojní, ako nováčik sme prekvapili, uvidíme, čo bude ďalej.“

Góly: Gábor, Ševčík, Válek, Boris, Šidlo – Novota, Takáč, Adámek, Dzúbela, Pecho.

1.FsK: Kavčák – Gábor, Ševčík, Válek, Michal Neveďal, Boris, Minár, Šidlo, Tarana, Jaroš, Ondrušek, Marec, tréner: Marián Ondrušek.